آموزن دوره تئوری آموزشی مشاوره ژنتیک با هدف تربیت مشاور ژنتیک برای فعالیت در مراکز مشاوره ژنتیک در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، فریبا کاوه‌زاده  کارشناس ژنتیک معاونت پیشگیری بهزیستی کشور در حاشیه برگزاری این آزمون؛ اظهار داشت: این آزمون به دنبال دوره‌ آموزشی مشاوره  ژنتیک که به مدت 14 روز در 30مرداد تا 19شهریورماه سالجاری برگزار شده است.

وی با بیان اینکه این آزمون صرفاً برای پزشکانی که در دوره آموزشی مشاوره ژنتیک شرکت کرده‌اند؛ برگزار شده است گفت: 38 نفر از پزشکان استان کرمان و استان‌های هم‌جوار در این آزمون  شرکت کرده‌اند.

کارشناس ژنتیک معاونت پیشگیری بهزیستی کشور با اشاره به اینکه این دوره آموزشی در سطح کشور به شکل تئوری و عملی برگزار می‌شود گفت: پزشکان شرکت‌کننده بعد از کسب نمره قبولی در آزمون تئوری دوره کارورزی (دوره عملی ) را در مراکز مشاوره ژنتیک می‌گذرانند و سپس گواهینامه دوره آموزشی مشاوره ژنتیک به افراد شرکت‌کننده ارائه می‎شود.

کاوه‌زاده افزود:افرادی که گواهینامه این دوره آموزشی را دریافت کرده‌اند می‌توانند نسبت به راه‌‍اندازی مرکز مشاوره  ژنتیک اقدام کنند.

وی بیان داشت: هدف از برگزاری این دوره در حقیقت تربیت مشاور ژنتیک برای فعالیت در مراکز مشاوره ژنتیک در سراسر کشور است.

کارشناس ژنتیک معاونت پیشگیری بهزیستی کشور با ابراز امیداواری از برگزاری این دوره‌ها در سطح کشور خاطرنشان کرد: ارتقا فرهنگ مشاوره ژنتیک در بین خانواده‌ها امکان داشتن فرزند سالم را برای همه افراد در جامعه فراهم می‌کند.

کاوه‌زاده از وجود 235 مرکز مشاوره ژنتیک دولتی و غیردولتی در سطح کشور خبرداد و افزود: در این میان سهم استان کرمان هفت مرکز است.

انتهای پیام/