رئیس سازمان بهزیستی از آمادگی راه‌اندازی مرکز تراپی سنتر در شهرستان سیرجان خبرداد و گفت: نگاه جدید سازمان به سلامت جسم و روان فرد آسیب‌دیده است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان، انوشیروان محسنی بندپی در نشست شورای اداری شهرستان سیرجان با گرامیداشت اعیاد شعبانیه و قدردانی از مسئولان استان و شهرستان سیرجان اظهار داشت: سازمان بهزیستی کشور دو سال در جشنواره شهید رجایی موفق به کسب رتبه شده که بهزیستی استان کرمان سه سال پیاپی این رتبه را کسب کرده و این موفقیت از عزم و جدیت کارکنان بهزیستی در سراسر این استان برای خدمات اثربخش حکایت دارد.

وی با بیان اینکه مجلس به پشتوانه اعتماد به سازمان بهزیستی به عنوان یک سازمان تخصصی ، حمایت ویژه‌ای ازبهزیستی داشته است به گونه‌ای که در بیش از 30 ماده قانونی ، تکالیف تخصصی برعهده سازمان گذاشته شده است .

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تولد سالانه 25 تا 30 هزار معلول در کشور؛ افزود:خانواده‌هایی وجود دارند که از بدو تولد فرزندانشان با معلولیت آن‌ها درگیر هستند وبهزیستی استان کرمان به شکل پایلوت با انعقاد بیش از ده‌ها  تفاهم‌نامه در سال 94 به اجرای مشاوره وآزمایشات ژنتیک پرداخت و نتایج حاصل به هیئت دولت ارسال و در نهایت در برنامه ششم توسعه به قانون تبدیل شد.    

محسنی بندپی از کاهش معلولیت در سال‌های آینده با اجرای طرح پیشگیری از معلولیت‌ها خبرداد و افزود: مناسب‌سازی معابر برای معلولان یکی از مطالبه به حق معلولان است که در قانون تصویب شد.

وی با بیان اینکه مستمری مددجویان تحت حمایت  بهزیستی وکمیته امداد 3.4 برابر شده است که در سال 97 افزایش خواهد داشت؛ خاطرنشان کرد: بیش از هر زمانی کار جمعی و تیمی در سطح کشور باید انجام شود و این توانمندی وجود دارد که اجرایی شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ضرورت کاهش فقر مطلق ،گفت : برای افراد وخانواده هایی که پشت نوبت هستند شرایطی فراهم می‌شود که به مرور وارد پوشش خدمات تخصصی و خدمات مستمر قرار بگیرند و سیاست بهزیستی توانمندسازی است تا آن‌ها از چرخه حمایت‌های نقدی و مستمری خارج شوند و 15 اردیبهشت آیین‌نامه نحوه پرداخت به این خانوارها انجام می‌شود.

محسنی بند پی از آمادگی راه‌اندازی مرکز تراپی سنتر در شهرستان سیرجان خبرداد و گفت: نگاه جدید سازمان به سلامت جسم و روان فرد آسیب‌دیده است.

انتهای پیام/