آیین معارفه وحید قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور و تودیع و تقدیر از خدمات 4ساله رئیس سابق سازمان بهزیستی کشورانوشیروان محسنی بندپی در سالن اجتماعات ستاد بهزیستی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از سازمان بهزیستی کشور این نشست با حضورمحمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،پیروز حناچی شهردار تهران،برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیر کل بهزیستی استان کرمان ، جمعی از مسئولان سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه بهزیستی،همکاران و مدیران کل ستادی و استانی بهزیستی و…. برپا شد که حضور و همراهی عده زیادی از همکاران قدیمی و دوستان رئیس سابق بهزیستی در این آیین، نکته ای در خور توجه و نشانه ای از محبوبیت وی است.
حبیب الله مسعودی فریدمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی به نمایندگی از همکاران حوزه ستاد و عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان به نمایندگی از همکاران استانی در این مراسم سخنرانی کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مددجویان سازمان بهزیستی نیازمند نگاه ترحم آمیز نیستند آنها گاهی توانمندی‌های زیادی را نسبت به یک فرد سالم دارند، لذا بایستی برای توانمندسازی این افراد در جامعه و حضور پررنگ تر این افراد بیش از پیش گام هایی برداشته شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه از بین بردن فقر مطلق و ناهنجاری ها باید در دستور کار قرار گیرد گفت: باید بتوانیم مشاوره قبل از ازدواج و پس از ازدواج برای جلوگیری از طلاق را دائما اجرایی کنیم و برای اینکه تصادفات منجر به معلولیت نشود نکات ایمنی را رعایت کنیم و با کمک دستگاه های حمایتی با آسیب شناسی ریشه ای مشکلات را حل کنیم.

وی با بیان اینکه شرکای اجتماعی نقش نظارتی دارند افزود:  فعالیت‌هایمان را باید به اتاق شیشه‌ای منتقل کنیم و اقدامات و اعتبارات تخصیص یافته را بایدبه طور مشخص اطلاع دهیم.

شهردار تهران در مراسم تودیع و معارفه بر تمرکز و تعامل هر دو نهاد شهرداری و بهزیستی در فعالیت های مشترک تأکید کرد.

پیروز حناچی شهردار تهران در جلسه تودیع و معارفه رئیس  سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه این سازمان مصداق خدمت به کسانی است که صدای آنان در جامعه به گوش کسی نمی رسد،گفت:یکی از وظایف مشترک بین سازمان بهزیستی و شهرداری مناسب سازی فضاهای شهری است که این موضوع برای کشوری که جنگ را پشت سر گذاشته است موضوع مهمی است.
حناچی اظهار داشت : تسری فعالیت های حوزه مناسب سازی باید از پنج درصد به 35درصد افزایش یابد زیرا مناسب سازی فضاهای شهری،تنها برای ویلچر نشینان انجام نمی گیرد بلکه قشر زیادی از جامعه همچون سالمندان، کودکان،بانوان باردار و… را در بر می گیرد.
وی همچنین ساماندهی کودکان کار و خیابان را به عنوان فصل مشترک فعالیت های بهزیستی و شهرداری عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد که در آینده ای نه چندان دور آمار قابل قبولی از همکاری های این دو نهاد اجتماعی ارائه شود.

در ادامه سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در این آیین ،ضمن ابراز خرسندی از سوی اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس ،گفت:در تدوین قانون برنامه ششم توسعه؛لایحه ای با 35ماده به مجلس ارائه شد که طی مراحل مختلف این مواد به 128 ماده تبدیل شد و از این 128 ماده،31ماده به موضوع آسیب های اجتماعی بر می گردد که پیگیری تنها یک ماده از این لایحه مستلزم صبر و پیگیری مداوم است و اگر تنها همین یک ماده اجرایی شود،قدم بزرگی در راه مقابله با این بحران برداشته ایم.

وی در ادامه خدماتی همچون توسعه اورژانس اجتماعی،تصویب قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و افزایش حقوق و مستمری مددجویان را از مهمترین فعالیت های محسنی بندپی در دوران ریاست بر سازمان بهزیستی کشور برشمرد و از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای همکاری همه جانبه با سازمان بهزیستی خبر داد.