براساس تفاهم نامه فی مابین نمایندگی بیمه نوین وبهزیستی طرح بیمه نامه کودکان آسمانی همزمان با سراسر کشور درکرمان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، فریبا لشکری معاون هماهنگی موسسات غیر دولتی ، اشتغال و مشارکتهای مردمی اداره کل بهزیستی استان کرمان با بیان مطلب فوق گفت :این طرح که به منظور بیمه آتیه کودکان (از صفر تا 18 سال )بی سرپرست و بد سرپرست تحت حمایت بهزیستی است با همکاری  خیرین و نیکوکاران انجام می شود.
وی در توضیح اجرای این طرح گفت : در طرح بیمه کودکان آسمانی کسانی که تمایل به کمک  به کودکان بی سرپرست و بدسرپرست بهزیستی دارند ، حق بیمه 6 ماهه و یا یکساله ( به ازای هر ماه 10 هزار تومان ) را به حساب کودکان واریز می کنند تا آتیه این کودکان را به نوعی تامین نمایند. لشکری نحوه  برداشت این پول را صرفاًٌ توسط خود کودکان و درزمان رسیدن به سن قانونی عنوان کرد  و افزود : در سال 92 ، 298 کودک مقیم مراکز شبانه روزی و کودکان زنان سرپرست خانوار دراین طرح بیمه شدند و امسال نیز براساس قرار داد با بیمه نوین درماه مبارک رمضان این طرح اجرا می شود.
معاون هماهنگی  موسسات غیر دولتی، اشتغال و مشارکتهای مردمی بهزیستی کرمان ، ایجاد پایگاه با همکاری بهزیستی و بیمه نوین درمحل درب ورودی حسینیه ثارا… از اول ماه مبارک رمضان را مکانی برای مراجعه نیکوکاران و خیرین جهت بیمه کودکان بهزیستی عنوان کرد و گفت : براساس                 هماهنگی های صورت گرفته با سازمان تبلیغات اسلامی در شبهای قدر نیز در تمامی مساجد پایگاههایی راه اندازی خواهیم کرد تا بدین وسیله متقاضیان بتوانند براحتی جهت بیمه کودکان اقدام نمایند.
وی خبر از ایجاد پایگاههای دیگر در مساجد به غیر از لیالی شبهای قدر داد و اظهار داشت :در محل مصلی کرمان و در مساجد بزرگ سطح شهر ، با هماهنگی دیگر شهرستانها پایگاههایی در سراسر استان راه اندازی شده تا از این طریق با همکاری نیکوکاران بتوانیم بخشی از آتیه کودکان بهزیستی که شامل اشتغال ، مسکن ، تحصیل و درمان آنها می شود را تامین نمائیم .
بگفته فریبا لشکری باتوجه به گذشت دو روز از اجرای این طرح و راه اندازی پایگاه در محل حسینیه ثارالله تاکنون استقبال خوبی از سوی نیکوکاران و برخی پرسنل دستگاهها صورت گرفته است .