با حضور مسؤولان محلی، طرح پیشگیری از تنبلی چشم در مهدهای کودک‌ راور آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از راور، با حضور جمعی از مسئولان طرح تنبلی چشم کودکان سه تا شش سال راور از صبح امروز در مهدهای کودک وابسته به بهزیستی آغاز شد.

 باقر زارع رئیس بهزیستی شهرستان راور در این رابطه اظهار داشت: عدم تشخیص و درمان به موقع تنبلی چشم می‌تواند کاهش بسیار شدید دید یک چشم یا هر دو را در پی داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه بهترین سن برای تشخیص و درمان این بیماری پیش از پنج سالگی است، افزود: هرچه تشخیص دیرتر باشد درمان دشوارتر و میزان بهبودی کمتر خواهد بود.

 

رئیس بهزیستی شهرستان راور با بیان اینکه در سال گذشته از دو هزار کودک 6-3 سال یک هزار و 426 کودک در 26 پایگاه سنجش بینایی شهری و روستایی مورد سنجش قرار گرفتند گفت: 96 کودک مشکوک به آمبلیوبی تشخیص داده شد که از این بین هشت کودک نیز در سطح دوم سنجش توسط اپتومتریست آمبلیوبی تشخیص داده شدو یک کودک عیوب انکساری نیز به چشم پزشک معرفی شد و همگی تحت درمان قرار گرفتند.

 

زارع تصریح کرد: در طرح پیشگیری از تنبلی چشم 2هزار و 35 کودک 3 تا 6 سال شهرستان راور در35 پایگاه  سنجش بینایی شهری و روستایی شامل مراکز و خانه‌های بهداشت و مهدهای شهری، روستایی و پیش‌دبستانی زیر پوشش قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/