برگزاری روزجهانی معلولین در شهرستان راور
مراسم بزرگداشت روزجهانی معلولین در شهرستان راور با حضور امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان و معلولین به همراه خانواده هایشان برگزار شد.
دراین مراسم که با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی ، هنری وتجلیل از معلولین موفق همراه بود ، رئیس اداره بهزیستی شهرستان راور گفت : نامگذاری یک روز در سال به عنوان روز جهانی معلولین  بمنظور ارتقاء و رشد اذهان عمومی درباره مسایل مربوط به معلولان صورت گرفته است.

باقر زارع با بیان اینکه 10 درصد از افراد جامعه را معلولین تشکیل می دهند افزود: معلولین دارای توانایی ها و استعدادهای هستند که بارها شاهد افتخار آفرینی آنها در عرصه های مختلف ملی و جهانی بوده ایم.
وی با اشاره به قوانین جامع حمایت از معلولین در کشور اظهار داشت : معلولین باید مطالبه گر باشند و مسئولین همه باید شرایط برابری را برای حضور و مشارکت این گروه در جامعه فراهم نمایند.
برگزاری مسابقه طناب کشی و ویلچر رانی در شهرستان بافت
مسابقه طناب کشی و ویلچر رانی به مناسبت روز جهانی معلولین همراه با برگزاری مراسم بزرگداشت این روز در شهرستان بافت برگزار شد.
الهام خالویی رئیس اداره بهزیستی شهرستان بافت با بیان مطلب فوق گفت : در این مراسم که با حضور معلولین و جمعی از مسئولین شهرستان همراه با برنامه های مختلف برگزار شد،مورد توجه جامعه معلولین و مسئولین قرار گرفت.
وی افزود: بدنبال برگزاری این مراسم فرماندار شهرستان بافت از تلاشهای بهزیستی در برگزاری این مراسم و ارایه خدمات به جامعه هدف بهزیستی بافت با ارسال لوح سپاس تقدیر نمود.
گفتنی است مسابقات قرانی نیز به مناسبت روز جهانی معلولین در شهرستان بافت برگزار شد.
 بازدید مسئولین شهرستان رفسنجان از مراکز توانبخشی
جمعی از مسئولین شهرستان رفسنجان به مناسبت روز جهانی معلولین از مراکز توانبخشی شهرستان رفسنجان بازدید نمودند.
سرپرست اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان دیدار در منزل چند معلول رفسنجانی ، تقدیر از معلولین نخبه کارمندان معلول و ارایه خدمات رایگان کلینکی به معلولین را از جمله برنامه های این روز عنوان کرد.
حیدری افزود: در برنامه های مختلفی که در شهرستان رفسنجان برگزار شد ، سعی کردیم تا ضمن بزرگداشت این روز ، جامعه را نسبت به همراهی با معلولین و فراهم آوردن شرایط یکسان حضور معلولین در کنار افراد سالم حساس نماییم.     
دیدار جمعی از مسئولین شهرستان ارزوئیه با معلولین
فرماندار ، فرماندهی بسیج و جمعی از مسئولین شهرستان ارزوئیه با حضور در منزل چند تن از معلولین این شهرستان به مشکلات و درخواست های آنان رسیدگی نمودند.
زهرا خالوپور رئیس اداره بهزیستی شهرستان ارزوئیه با بیان مطلب فوق گفت : این اقدام در راستای رسیدگی و حل مشکلات معلولین به مناسبت روز جهانی معلولین صورت گرفت.
وی افزود: دراین دیدارها به منظور حل مشکلات معلولین و خانواده آنان هدایایی به این افراد اهداء شد.
برگزاری مراسم روز جهانی معلولین در بردسیر
مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولین در شهرستان بردسیر با حضور مسئولین برگزار شد.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان بردسیر دراین مراسم گفت : تلاش مسئولین در بهزیستی و دیگر نهادهای دولتی برفراهم آوردن شرایط رفاه و امکانات یکسان برای معلولین است.
مسجدی افزود: علاوه بر تلاش مسئولین ، معلولین نیز خود باید تلاش کنند تا باتوجه به استعدادها و توانایی های خود زمینه رشد و تعالی در زندگی و پیمودن موفقیت را فراهم آورند.
گفتنی است دراین مراسم رئیس اداره بهزیستی شهرستان بردسیر به درخواست ها و مشکلات معلولین پاسخ داد.
معرفی رئیس اداره بهزیستی ریگان به عنوان مدیر نمونه
در ارزیابی صورت گرفته توسط فرمانداری شهرستان ریگان ، رئیس اداره بهزیستی این شهرستان به عنوان مدیرنمونه معرفی شد.
درلوحی که از سوی امین باقری فرماندار شهرستان ریگان ، ارسال شده است علی میرزاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان ریگان به عنوان مدیرنمونه شهرستان معرفی شد.
در این لوح به خدمات و تلاشهای بهزیستی که موجب رضایتمندی شهروندان را برعهده داشته است اشاره شده است. و در بخشی از متن این لوح آمده است.
خدای را سپاسگذاریم به نعمت وجود افراد خدوم و پرتلاش که با زحمات شبانه روزی ، ایثار و فداکاری خود خدمتگذار صدیقی برای مردم این مرز و بوم هستند و نظر به زحمات بی شائبه حضرتعالی که رضایتمندی اهالی را در پی داشته است به عنوان مدیر نمونه شهرستان از زحمات شما قدردانی بعمل می آید.
برگزاری جلسه شورای مشورتی مناسب سازی در شهرستان رفسنجان
به منظور بررسی وضعیت مناسب سازی امکان عمومی شورای مشورتی مناسب سازی با حضور کارشناسان ادارات در محل فرمانداری شهرستان رفسنجان برگزار شد.
حیدری رئیس اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان هدف از برگزاری این نشست را پیگیری وضعیت مناسب سازی در سطح شهر جهت رفاه حال معلولین و حضور آنان درجامعه عنوان کرد و گفت : دراین جلسه مقرر شده است تا بحث مناسب سازی با جدیت بیشتر از سوی ادارات دنبال شود.
حضور جمعی از مسئولین شهرستان عنبرآباد در منزل تعدادی از معلولین
فرماندار ، رئیس اداره بهزیستی و جمعی از مسئولین شهرستان عنبر آباد به مناسبت بزرگداشت هفته معلولین با حضور در منزل تعدادی از معلولین با ایشان دیدار و گفتگو کردند.
سالاری رئیس اداره بهزیستی شهرستان عنبراباد با بیان اینکه این بازدید بصورت سر زده و با هدف کمک به مشکلات و درخواست های معلولین صورت گرفت گفت : در این بازدید مسئولین شهرستان از نزدیک در جریان مشکلات این گروه و روند خدمت رسانی بهزیستی به آنان قرار گرفتند.
همراهی جمعی از خیرین با مددجویان قلعه گنج
جمعی از معلولین شهرستان قلعه گنج ، منظور دلجویی و حل مشکلات مددجویان قلعه گنج با حضور در منزل تعدادی از این افراد به حل مشکلات درمانی و معشیتی آنان کمک کردند.
دستجردی رئیس اداره بهزیستی شهرستان قلعه گنج گفت : بسیاری از مددجویان شهرستان قلعه گنج با مشکلات معشیتی و درمانی مواجه اند که حضور خیرین در منزل این افراد و بازدید از شرایط زندگی آنان موجب شد تا به بخشی از درخواست های آنان با مشارکت بخش خصوصی پاسخ داده شود.
وی ضمن تقدیر از خیرین این شهرستان  افزود: دولت به تنهایی جوابگوی نیازهای مددجویان بهزیستی نیست اما حضور خیرین و بخش های غیر دولتی در کنار دولت به توانمندی مددجویان کمک بزرگی خواهد کرد.
برگزاری جلسه کمیته مناسب سازی در شهرستان انار
پوداتات رئیس اداره بهزیستی شهرستان انار گفت : عدم مناسب سازی  برخی از اماکن عمومی موجب بروز مشکلات جدی برای حضور معلولین در شهر شده است که برگزاری کمیته مناسب سازی با حضور اعضاء در شهرستان انار با هدف بررسی اجرایی شدن سریعتر روند مناسب سازی صورت گرفت .
وی افزود : دراین جلسه مقرر شد تا دستگاههای عضو وظایف خود را در راستای مناسب سازی بهتر فضاهای عمومی دنبال نمایند تا شاهد حضور آسان و بدون مانع معلولین در شهر باشیم.
تجلیل از معلولین موفق شهرستان رابر
شهربانو مهدی پور رئیس اداره بهزیستی شهرستان رابر از برگزاری مراسم تجلیل از معلولین موفق در شهرستان رابر خبرداد و گفت : طی مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز معلولین انجام شد از معلولین موفقی که توانسته اند علیرغم محدودیت های جسمی افتخاراتی را کسب نمایند تجلیل شد.
وی افزود: دراین مراسم با اهداء لوح سپاس و هدایایی از این افراد تجلیل شد.
برگزاری نمایشگاه صنایع دستی معلولین در شهرستان کوهبنان
کریم پور رئیس اداره بهزیستی شهرستان کوهبنان از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی به مناسبت روز جهانی معلولین خبرداد و گفت : همراه با برگزاری مراسم تجلیل از معلولین که با حضور مسئولین برگزار شد، نمایشگاهی از آثار صنایع دستی معلولین نیز بر پا شد.
وی هدف از برگزاری این مراسم و نمایشگاه را معرفی توانمندیهای معلولین عنوان کرد و افرود: برگزاری مسابقه دارت با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان از برنامه های دیگر بزرگداشت روز جهانی معلولین در کوهبنان بود.