برگزاری مسابقه ویلچر رانی در شهرستانهای کرمان
به مناسبت  روز جهانی معلولین و هفته پارالمپیک در بسیاری از شهرستانهای استان کرمان با حضور جمعی از معلولین مسابقه ویلچررانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ،این مسابقات با هدف معرفی توانایی های معلولین و حضور آنها در جامعه برگزار شد و به برندگان این رقابتها هدایایی اهدا شد.
برگزاری روز جهانی معلولین در شهرستانها
همزمان با فرا رسیدن روز جهانی معلولین و هفته پارالمپیک ،در تمامی شهرستانهای استان کرمان همایش روز جهانی معلولین و هفته پارالمپیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ،در این همایشها که با حضور مسئولین محلی و برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و هنری همراه بود ،از برترین های معلولین در زمینه های علمی ،فرهنگی، ورزشی و … تجلیل شد.
بازدید فرماندهان و افسران پایگاه پشتیبانی دریایی  سیرجان از مراکز نگهداری معلولین
فرماندهان و افسران پایگاه پشتیبانی دریایی سیرجان به مناسبت روز جهانی معلولین با تعدادی از معلولین  مراکز بهزیستی ،دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ،فرماندهان و افسران نیروی دریایی با حضور در این مراکز پس از دیدار با معلولین از خدمات حمایتی و توانبخشی بهزیستی ویژه معلولین بازدید کردند.
افتتاح نمایندگی جامعه معلولین شهرستان بافت
دفتر نمایندگی جامعه معلولین شهرستان بافت تحت عنوان «جامعه معلولین آفتاب پویا» به مناسبت روز جهانی معلولین آغاز بکار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ،این کانون به منظور فراهم آوردن شرایطی جهت حضور معلولین و پیگیری خواسته  هایشان راه اندازی شد، تا براساس دستور العمل های قانونی درخواست های معلولین را دنبال نماید.
دیدار مسئولین شهرستانها با تعدادی از معلولین
به مناسبت  روز جهانی معلولین و هفته پارالمپیک تعدادی ا ز مسئولین بهزیستی در شهرستانها به همراه مسئولین محلی با حضور در منازل تعدای از معلولین از نزدیک با ایشان دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ،در این دیدار ها  که به منظور رسیدگی به درخواستهای معلولین و دلجویی از ایشان انجام شد ،مسئولین قول مساعد دادند تا در اسرع وقت مشکلات معلولین مورد پیگیری قرار گیرد.
برگزاری جلسه مناسب سازی در شهرستان رفسنجان
به منظور رسیدگی به اقدامات و فعالیتهای دستگاهها در راستای مناسب سازی معابر و اماکن عمومی ،جلسه مناسب سازی شهرستان رفسنجان با حضور اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ،در این جلسه تمامی اعضا گزارشی از اقدامات و فعالیتهای خود  در راستای مناسب سازی  ارایه نمودند و مقرر شد تا مصوبا ت جلسه  تا حصول نتیجه پیگیری شود.