مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه استان کرمان ایده‌پرداز در حوزه پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور است تصریح کرد: ایده‌ها  برای تبدیل شدن به قانون به صحن علنی مجلس فرستاده شده است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان، عباس صادق‌زاده در نشست شورای معاونین بهزیستی استان کرمان که با حضور سیامک رسایی کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور در محل فرمانداری جیرفت برگزار شده است، اظهار داشت: فرماندار جیرفت دیدگاه‌های خوبی در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جنوب استان کرمان دارد.

وی با اشاره به اینکه کنترل و پیشگیری آسیب‌های اجتماعی در جنوب استان کرمان باید تقویت و توجه جدی گرفته شود گفت: بهزیستی استان کرمان در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی اقدامات موثری در موضوع پیشگیری انجام داده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی نیاز‌های جدی در جامعه تشخیص داده شود و بر آن اساس تصمیم‌گیری شود بیان کرد:  در راستای شعار سال نیز در نوع مدیریت آسیب‌های اجتماعی اقدامات ارزشمندی انجام شده است.

صادق‌زاده پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را دغدغه همه افراد عنوان کرد و افزود: همه ما  از مسائل که در جامعه به عنوان آسیب اجتماعی از آن یاد می شود ، رنج می‌بریم.

وی با تأکید براینکه باید شأن و جایگاه معلولان و مددجویان در جامعه حفظ شود خاطرنشان کرد: فقر فرهنگی،پراکندگی جمعیت، فقرغذایی، عدم رعایت بهداشت، ازدواج‌های فامیلی از جمله دلائلی هستند که باعث بروز و شیوع معلولیتها در جنوب استان شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان یادآورشد: در شهرستان قلعه‌گنج و روستاهای آن با وجود 100 هزار جمعیت تنها پنج پزشک در این شهرستان خدمت می نمایند که دهها بیماری که شاید اغلب از نوع پیش افتاده می باشند و می توانند به بیماری یا معلولیتهای پرهزینه تبدیل شوند .

صادق‌زاده با تأکید براینکه بسته‌های آموزشی و آگاه‌سازی باید قوی‌تر در جنوب استان کرمان طراحی و اجرایی شود بیان‌کرد: عدم‌ برنامه‌ریزی صحیح مسئولان در گذشته سبب افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه شده است.

وی با بیان اینکه استان کرمان ایده‌پرداز در حوزه پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور است تصریح کرد: ایده‌ها به برای تبدیل شدن به قانون به صحن علنی مجلس فرستاده شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره  به اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی با کم‌ترین اعتبارات اقدامات موثری را انجام داد گفت: مدیریت‌ها باید موثر باشد و برنامه‌ها و تصمیم‌ها در زمینه موضوعات اجتماعی، توانبخشی، پیشگیری، اعتیاد و طلاق براساس الگوی اقتصاد مقاومتی پیش‌ بگیریم و اتفاق خوب را می‌توان از جیرفت اجرایی کرد.

صادق‌زاده با بیان اینکه جنوب استان کرمان مستعد و دارای  ظرفیت‌های خوبی است تصریح کرد:  خانواده‌های دارای چند معلول برای نگهداری معلولین  و ارائه خدمات به هنگام به آنان می توانند با کسب آموزش های لازم از بهزیستی بعنوان مربی به اعضاء معلول خانواده خدمات دهند و ماهیانه از بهزیستی هزینه نگهداری و مراقبت دریافت نمایند

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت خیرین در در جنوب استان کرمان برای پیشگیری از آسیب‌ها استفاده کرد خاطرنشان کرد: رسانه‌ها نیز به عنوان یک بازوی بسیار قوی در  کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی تأثیرگذار هستند.

وی از رشد 53 درصدی مشاروه‌های ژنتیک در سطح استان خبرداد و افزود: رشد معلولیت در کرمان تفاوت زیادی نسبت به استاندارد کشوری دارد.

انتهای پیام/