عباس صادق‌زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان روز یکشنبه از سومین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان کرمان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، سومین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان کرمان با 70 غرفه در فضایی به مساحت 1200 مترمربع   از روز چهارشنبه چهارم اسفند با حضور استاندار کرمان گشایش یافت.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان در پنجمین روز برگزاری این نمایشگاه از غرفه‌های مختلف بازدید کرد و در برخی از غرفه‌ها با اهالی رسانه به گفت و گو نشست.

در این بازدید‌ اصحاب رسانه به طرح سوالاتی در زمینه معلولیت‌ها، آسیب‌های اجتماعی زنان سرپرست خانوار و اشتغال، کودک‌آزاری، همسرآزاری و خدمات بهزیستی در منطقه جنوب استان کرمان پرداختند.

عباس صادق‌زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان در پاسخ به سوالات خبرنگاران به تشریح اقدامات بهزیستی استان کرمان پرداخت و اظهار داشت: بهزیستی استان کرمان در پردازش و ارائه ایده‌های نو در سراسر کشور پیشگام بوده است.

وی با بیان اینکه  از سال 94 در تفاهم‌نامه‌های بین سازمانی در سطح استان ، طرح‌های غربالگری در زمینه ژنتیک ، شنوایی و بینایی اجرایی شده است تصریح کرد: این طرح‌ها د ر قالب لایحه به مجلس ارائه و در نهایت با پیگیری معاون حقوقی رئیس جمهور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی این لایحه به قانون تبدیل شد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان از پردازش حدود 30 ایده جدید در موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها خبرداد و گفت: طرح کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، اجرای طراح توانبخشی مبنتی بر خانواده FBR در منطقه جنوب ، ایجاد پارک‌های توانبخشی، احیاء کلینک‌های توانبخشی در منطقه جنوب از جمله طرح و ایده‌های جدیدی است که در بهزیستی استان کرمان به آن پرداخته و اجرایی شده است.

صادق‌زاده با قدردانی از مطبوعات استان که در حوزه مسائل اجتماعی فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: حوزه مسائل اجتماعی برای همه خبرگزاری‌ها و مردم در سالجاری یکی از مسائل مهم بود که بسیاری از مطبوعات استان به این موضوع  مهم پرداختند.

 

انتهای پیام/