نشست تخصصی مدیران و کارشناسان بخش دولتی و غیردولتی حوزه اجتماعی شهرستان کرمان با حضور حبیب اله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی ، احمد خاکی معاون دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور ، مدیرکل و معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان در محل سالن شهید ارشاد بهزیستی استان کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان در این جلسه مدیران ، مربیان ، کارشناسان و مددکاران اجتماعی مراکز مختلف به بیان مسائل حوزه کاری خود پرداختند.

حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در این نشست با اشاره به نقش مهم و ویژه مهدهای کودک به عنوان وسیع ترین مراکز آموزش کودکان خردسال اظهار داشت : برای نهادینه کردن ارزش ها و هنجارهای اجتماعی در کودکان باید سطح سواد اجتماعی کودکان را افزایش دهیم .

مسعودی فرید با تاکید بر حضور مربیان و مدیران آموزش دیده با دانش بالا در مهدهای کودک اظهار داشت : مراکز آموزشی پیش از دبستان یکی از مهم ترین مراکز اجتماعی برای تربیت و فراگیری هنجارهای اجتماعی برای نسل آینده می باشد .

وی ورود سریع و بهنگام  مداخلات اجتماعی را از دیگر ضروریات مهار آسیب های اجتماعی توصیف کرد و افزود: فرآیندهای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را باز تعریف و ارائه می کنیم.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به همکاری و تعامل بین بخشی تمام مسئولین و سازمان ها برای رفع مشکلات گروه های هدف بهزیستی را مهم دانست و اظهار داشت : سازمان بهزیستی از طریق ارائه خدمات حرفه آموزی و آموزشی به گروه های نیازمند به ویژه زنان سرپرست خانوار زمینه اشتغال  ، استقلال و توانمندسازی آنان را فراهم می کند.