باحضور دکتر تاج الدینی مدیرکل دفتر حمایتی و توانمند سازی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، دکتر صادق زاده مدیرکل بهزیستی و مسئولین شهرستان راور کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان راور با هدف بررسی مشکلات اجتماعی این شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین توسیرکانی امام جمعه شهرستان راور  دراین جلسه اعتیاد ، فقر و بیکاری را سه عامل مهم در افزایش آمار اقدام به خودکشی دراین شهرستان بیان کرد و گفت ، براساس آمار موجود 90 در صد افراد اقدام به خودکشی مبتلا به اعتیاد بودند که باید بحث درمان و پیشگیری از اعتیاد دراین شهرستان مورد توجه قرار گیرد.

وی ایجاد اشتغال در منطقه باتوجه به قابلیت و ظرفیت های موجود را راه حلی برای رفع بیکاری و اشتغال مردم این شهرستان عنوان کرد و افزود: ایجاد کارگاههای قالی بافی می تواند بخشی از مشکل اشتغال مردم منطقه را حل نماید.
افراد محروم و نیازمند در منطقه بیش از آمار ثبت شده می باشد
فرماندار راور دراین جلسه پیگیریهای استاندار کرمان برای حل مشکلات منطقه را قابل تقدیر دانست و گفت : باتوجه به پراکندگی جمعیت دراین شهرستان و هم مرز بودن با کویر و سیستان بلوچستان متأسفانه مردم منطقه با آسیب های  اجتماعی جدی مواجه اند .
 میر صادقی افتتاح اورژانس اجتماعی توسط بهزیستی را اقدامی مهم درکاهش آسیب های اجتماعی در شهرستان عنوان کرد وگفت : متاسفانه کمبود امکانات ، نیرو و تجهیزات لازم برای تکمیل اورژانس اجتماعی این شهرستان موجب شده تا خدمات رسانی براساس انتظارات صورت نگیرد.
وی تعداد افراد تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد را 10 تا 12 درصد جمعیت شهرستان اعلام کرد افزود: علیرغم آمار موجود افراد تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد متاسفانه افراد محروم و نیازمند در منطقه بیش از آمار ثبت شده می باشد.
راه اندازی مرکز مشاوره راهکاری برای کاهش آسیب در راور
دادستان شهرستان راور نیز با اشاره به اینکه باید هر آسیب اجتماعی و جرمی درجامعه را باتوجه به فراوانی آن مورد بررسی قرار داد گفت : اعتیاد ، سرقت ، اختلافات خانوادگی ، ازدواج با اتباع بیگانه ، افزایش تعداد کودکان بی سرپرست ، فقر و بیکاری از موارد مهمی است که دراین شهرستان باعث بروز و ظهور مشکلات فراوانی شده است.
وی تقویت اورژانس اجتماعی ، ایجاد اشتغال ، راه اندازی مراکز ترک اعتیاد و پیگیری افرادی که دراین مراکز مورد درمان قرار گرفته اند ، راه اندازی مراکز مشاوره وجود مرکز شبه خانواده برای نگهداری کودکان بی سرپرست را راهکارهایی برای کاهش آسیب های اجتماعی دراین شهرستان عنوان کرد.
ارایه آموزشهای علمی به مدیران شهرستان راور راه حلی برای کاهش آسیب
رئیس آموزش و پرورش شهرستان راور انسجام در آموزش مهارتهای زندگی ، افزایش مراکز اجتماعی تحت نظارت بهزیستی ،ارایه آموزش های علمی به مدیران شهرستان و راه اندازی مشاغل خانگی را از راههای حل مشکلات اجتماعی شهرستان راور عنوان کرد و گفت : برگزاری دوره های آموزشی و علمی ویژه مدیران شهرستان و روان سازی روند اقدامات در دستگاهها و همراهی همه مسئولین کمک خواهد کرد تا اقدامات قابل توجهی در شهرستان انجام شود.