مدیرکل و معاونین بهزیستی به منظور معرفی فعالیت های بهزیستی و بهره مندی مسئولین بهزیستی از توصیه های لازم با حضور در دفتر امام جمعه با آیت ا… جعفری امام جمعه کرمان دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ، دراین دیدار آیت ا… جعفری با اشاره به حساس بودن فعالیت ها واقدامات بهزیستی درجامعه گفت : وجود مأموریت ها و برنامه های مختلفی که برعهده بهزیستی نهاده شده است نشان از جایگاه حساس این نهاد در فعالیت های اجتماعی جامعه دارد که متاسفانه در بین عموم بدرستی شناخته نشده است .
وی با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت و تبریک میلاد پیامبر عظیم الشأن اسلام افزود: یکی از رسالت های مهم ائمه اطهار و فرمایشات پیامبر اسلام ، ترویج کارهای خیرخواهانه و و دوری جستن از اقدامات نهی شده در اسلام است که فعالیت در بهزیستی به مصداق امر  به معروف و ترویج اقدامات انسان دوستانه و کمک به هم نوعان می باشد.

امام جمعه کرمان با اشاره به سخت و پر مسئولیت بودن فعالیتهای بهزیستی اظهار داشت :هر کاری که مشکل تر و سخت تر باشد طبیعاً فضلیت آن بیشتر است و بهزیستی نیز از آن دسته کارهاست که اگر نیت خالص و صرفاً برای رضای خدا باشد از فضلیت بسیار زیادی برخوردار است .
آیت ا… جعفری درادامه به بیان احادیث و روایات مختلف دین اسلام مبنی بر انجام اقدامات خیرخواهانه پرداخت و گفت : باتوجه به اینکه خدمت به خلق بالا ترین خدمت و درواقع خدمت به خدا محسوب می شود بهزیستی با خدمت به خلق و هم نوعان بالاترین خدمت را انجام می دهد.
امام جمعه کرمان حضور همه دستگاهها و نهادهای دولتی را درکنار بهزیستی مهم دانست و گفت : انجام فعالیت های اجتماعی بهزیستی که نمود آن درجامعه برای همه مفید است ، می طلبد تا با همکاری همه دستگاهها و مسئولین استان فعالیت های بهزیستی مورد توجه قرار گیرد.
درادامه این مراسم صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز به تشریح عملکرد بهزیستی پرداخت و گفت : اگر روزی فعالیت های بهزیستی متوقف و یا حتی یکی از اقدامات تخصصی که ارائه می نماید انجام نشود آنگاه عموم مردم به تأثیر مهم فعالیت های بهزیستی پی خواهند برد.
مدیرکل بهزیستی انجام فعالیت های بهزیستی ، قبل از تولد تا دوران سالمندی را دلیل مهم حضور بهزیستی در زندگی افراد دانست و گفت : پس از انقلاب اسلامی وضعیت اجتماعی گروه زیادی از مردم پیشرفت قابل توجهی داشته است اما با وجود پیشرفتهای انکار ناپذیر صورت گرفته همچنان عده ای از مردم در فقر زندگی می کنند .
وی با اشاره به اینکه عوارض ناشی از فقر آسیب هی اجتماعی ، معلولیت و بیماری است افزود: تأمین رفاه مردم بستگی به برنامه ها و اقدامات عملی دولت به خصوص دستگاههای متولی رفاه دارد ، که البته این از مسئولیت اجتماعی مردم در قبال همنوعان خود کم نمی کند.
صادق زاده گفت : لزوم توجه به رفاه اجتماعی و اهمیت فعالیت های دستگاههایی چون بهزیستی می طلبد تا با همت همه دستگاهها و مسئولین استان درجهت تأمین عدالت اجتماعی به مسائلی از قبیل تأمین حداقل نیازهای تغذیه ای اقشار آسیب پذیر خصوصاً معلولین ، پیگیری فضای مطلوب کسب و کار برای معلولین و محرومین ، توانمند سازی و ارتقاء کیفیت زندگی معلولین و محرومین ، پیشگیری از بروز معلولیت ها و آسیب های اجتماعی و… برنامه ریزی و همکاری بیشتری صورت گیرد.