اولین همایش مناسب سازی ساختمان و محیط شهری برای افراد دارای معلولیت با همکاری شهرداری واداره بهزیستی زرند با حضور فرماندار ، شهردار ،مهندسین ناظر شهرداری ،کارشناسان بهزیستی و مرکز بهداشت شهرستان زرند در محل پلاتو شهر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از زرند : وحید طهماسبی  رییس اداره بهزیستی زرند با بیان اینکه  مناسب سازی  معابر واماکن عمومی فقط مختص معلولین نیست ؛ اظهار داشت مناسب سازی قشر بسیاری از مردم دارای محدودیت های خاص از جمله بیماران وسالمندان را نیز شامل می شود.

حبیب الله خنجری فرماندار زرند اظهار داشت :کارشناسانی که در بخش ساخت و ساز فعالیت دارند باید ضمن فراگیری آموزش های لازم ،کارها و فعالیت های کارشناسانه و اصول ساخت و ساز را برای معلولین رعایت کنند .

 احمد محمدی شهردار زرند  با اشاره به جمعیت 15 درصدی معلولین جامعه بیان کرد :ما به عنوان یک فرد سالم نمی توانیم خواسته ها و مشکلات این قشر را درک کنیم اما باید برای برطرف کردن  گوشه ای از مشکلات معلولین تلاش کنیم .

محمدی با بیان اینکه معلولین از اقشار ارزشمند جامعه می باشند؛ گفت :شهرداریها باید راهکارهای مناسبی را برای مناسب سازی محیط شهری برای رفاه حال این قشر طراحی و کار گرو ه های لازم را تشکیل دهند .

در این مراسم از سوی عباس صادق زاه مدیر کل بهزیستی استان کرمان از فعالیت های شهردار وفرماندار زرند در راستای ساماندهی ومناسب سازی محیط شهری  تجلیل به عمل آمد.