عباس صادق زاده در جلسه تکریم مهدی نخعی سرپرست حوزه موسسات غیردولتی ، مشارکتهای مردمی و اشتغال و معارفه علیرضا  وحیدزاده  به عنوان معاون حوزه ، گفت : اگر امروز دانش جامعه نسبت به تفکر و واقعیت بهزیستی ضعیف می باشد  کوتاهی از ما بوده است .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق زاده در جلسه تکریم مهدی نخعی و معارفه علیرضا وحیدزاده اظهار داشت: این جلسه  تکریم از زحمات و خدماتی است که که قریب یک سال توسط آقای مهندس نخعی برای تثبیت جایگاه مشارکت در بهزیستی انجام شده است و امروز بهزیستی استان کرمان قدردان خدمات انجام شده توسط ایشان می باشد .

وی با بیان اینکه اگر امروز دانش جامعه نسبت به تفکر و واقعیت بهزیستی ضعیف می باشد کوتاهی از ما بوده است؛ اظهار داشت : توسعه و ترویج تفکر مشارکت و خیر جمعی به وقوع نخواهد پیوست مگر اینکه افراد داوطلب و مشتاف به همکاری و همراهی را شناسایی نموده و این افراد رویکرد و تفکر خیر جمعی و مشارکت به جامعه انتشار دهند تا اقدامات و فعالیتهای نیکوکارانه را به نفع مردم شناسایی و اجرایی کنیم.

صادق زاده با اشاره به جمعیت سه میلیونی کارکنان اظهار داشت : بی شک این جمعیت به تنهایی نمی تواند پاسخگوی 80 میلیون جمعیت نیازمند انواع خدمات سلامت محور و پیشگیرانه باشد. بنابراین باید ظرفیت جمعیت 80 میلیونی که البته ظرفیت های  بسیار غنی را در خود دارد شناسایی و از این ظرفیت برای فراهم کردن شرایط بهتر زیستن و رفاه جامعه بهره برد. 

مدیرکل بهزیستی استان کرمان مشارکت را یکی از اصلی ترین عناصر سازمانی بهزیستی  نام برد و گفت: با برنامه ریزی در حوزه مشارکت باید  تلاش شود تا رویکرد مشارکتی را در جامعه گسترش دهیم .

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش مشارکت ها چون ساخت مسکن، تامین جهیزیه و سایر موارد گفت: نگاه آقای مهندس  نخعی به تمام موضوع های مشارکتی و با برنامه ریزی بوده است و با سپاس از همه خدمات انجام شده در سایر دوره ها  به جرات می توان گفت دوره خدمت ایشان تفاوت های چشمگیری با سایر دوره ها داشته است .

صادق زاده  در ادامه گفت: امیدورم نگاه آقای دکتر وحید زاده نیز که در سمت  مدیریت و معاونت این مجموعه قرار می گیرد تداوم رویکرد آقای  مهندس نخعی باشد که قطعا همین طور بوده چراکه نگاه ایشان به واسطه تجربه های و دانش علمی که دارند می تواند آینده درخشان را بر حوزه رفم بزند .

 وی فکر کردن به مشارکت های بزرگ را در این بخش مهم دانست و گفت: ما نیازمند به مشارکت های ریالی کوچک جامعه نیستیم بلکه به تفکراتی که در بطن جامعه چون مشارکت با دانشگاه ها، کارخانجات و مشارکت  بسیار پرظرفیتی که در متن مردم قرار دارد ،  نیازمندیم و باید به سمت شناسایی و استفاده از این مشارکت ها پیش برویم .

صادق زاده افزود: امروز تعداد زیادی از افراد جامعه خیرین هستند که تشنه مشارکت و ارائه خدمت هستند و اما متاسفانه فرصتی در اختیارشان قرار نمی گیرد و ایمنی و امنیتی که خیرین نیاز دارند برایشان فراهم نمی شود و یکی از وظایف ما در بهزیستی است با فراهم کردن زمینه های امنیت خاطر خیرین و نیکوکاران و جذب مشارکت های اجتماعی جامعه را به سمت تعالی سلامت سوق دهیم.

وی با بیان اینکه رسیدن به جایگاه مطلوب در حوزه مشارکت ها نیازمند همکاری و همراهی تمامی حوزه های تخصصی و همکاران حوزه مشارکت می باشد از همه خدمات انجام شده در این حوزه تقدیر کرد و اظهار داشت : با همکاری و تعامل بین بخشی و انسجام وهمدلی امکان دست یافتن به موفقیت و جود دارد و در این صورت است که موفقیت های حاصله ارزشمند می شود بنابراین همکاران حوزه مشارکت باید همچون گذشته با معاونت جدید در انجام امور و تحقق اهداف سازمانی یاری دهند.

مهدی نخعی نیز در این جلسه ضمن تشکر از همه همکاران گفت: خداوند را شکرگزار هستم که فرصتی را به بنده داد تا در حوزه مشارکت ورود نموده و بتوانم مسئولیت خود را انجام دهم و همچنین خداوند را شاکر هستم که این مسئولیت سنگین را به برادر بزرگوارم آقای دکتر وحیدزاده که از سرمایه های ارزشمند بهزیستی استان می باشد واگذار می کنم چراکه قبول مسئولیت از طرف ایشان باعث دلگرمی است.

وی از مدیرکل آقای دکتر صادق زاده  نیز به پاس حمایت ها و مدیریت خوب ایشان تشکر کرد و گفت: حوزه مشارکت تنها حوزه ای است که در مسیر رفع مشکلات به گونه ای قدم برمی دارد که هیچ کدام از اعضای آن بهره ای از زحماتش ندارند و مصرف کننده نیز نیستند.

ایشان  با اشاره به جلسه خیرین حامیان معلولین استان گفت: در این جلسه از 45 هزار معلول شناسایی شده سخن به میان آمد که اگر بخواهیم برای 45 هزار معلول هر کدام صد هزار تومان کمک کنیم از نظر دولت رقم به دست آمده بزرگ می باشد اما می توان با مشارکت مردمی و خیرین خدمات ارزنده ای را به این گروه ارائه کرد.

نخعی  حوزه مشارکت های کرمان را از خیلی از شاخص ها و ارزیابی های به عمل آمده مناسب دانست و گفت: با تلاشی که مدیریت آینده این حوزه  خواهد داشت توان و ظرفیت مردم به کار گرفته می شود و استان به جایگاهی که شایسته اش می باشد دست خواهد یافت .

وی همچنین افزود: حوزه مشارکت ها در این چند سال از نگاه سنتی به سمت رویکرد جدید سوق داده شده ،  به طوری که در کشور این حوزه جایگاه ویژه ای خواهد داشت.

نخعی در ادامه خاطرنشان ساخت: حوزه ی مشارکت بهزیستی استان با کارشناسان قوی و با برنامه ریزی های خوبی که داشته  جایگاه بهتری نسبت به بعضی از استان ها دارد و یقین دارم  با توجه به زمینه های مشارکتی که در استان وجود دارد به دست آوردن رتبه اول در سطح کشور دور از انتظار نیست .

وی در پایان از همه همکاران  خواست بیش از گذشته با  مدیریت جدید حوزه همکاری داشته باشند چراکه  که عزت و سربلندی تمام سازمان به موفقیت تک تک حوزه ها و معاونت ها بستگی دارد که یکی از این حوزه ها ، حوره معاونت موسسات غیردولتی ،مشارکت های مردمی و اشتغال است  .

علیرضا وحیدزاده نیز  با تشکر از حسن نظر مدیرکل و سایر همکاران گفت: امیدوارم بتوانم با کمک همکاران در این حوزه موثر واقع شوم و انتظارات را پاسخگو باشیم.