به مناسبت ماه مبارک رمضان و با برنامه ریزیهای انجام شده از سوی معاونت مشارکتهای بهزیستی استان کرمان جمعی از مسئولین و مدیران کل ادارات و نهادهای استان از مراکز بهزیستی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان مرکز تخصصی امام علی (اتیسم ) اولین مرکز مورد بازدید قرار گرفته توسط این گروه از مدیران بود که در طی این بازدید صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان در ابتدا ضمن عرض خیر مقدم به مدیران و مسئولین به ارائه توضیحاتی درخصوص معلولیت اتیسم و نرخ شیوع آن در سطح جامعه پرداخت و با اشاره  به تلاشهای صورت گرفته برای ارائه خدمات تخصصی به این قشر از معلولین به معرفی خدمات و امکانات کم نظیر مرکز اتیسم امام علی که به همت و همراهی خیریه مولی الموحدین کرمان احداث و تجهیز گردیده است پرداخت .
وی در قسمتی از سخنان خود با اشاره به نیاز سطح بالای آموزش برای این گروه از معلولین و در پی آن لزوم تجهیز و هزینه کرد دراین زمینه عنوان داشت دراین مرکز سعی شده است با استفاده از توان خیرین که انصافاً موثرترین کمکها را دراین زمینه داشته اند فضای آموزشی و کادری توانمند را گردهم آوریم تا بتوانیم به بهترین نحو به ارائه خدمات به این عزیزان بپردازیم
وی در ادامه با اشاره به تلاشهای اداره کل بهزیستی درخصوص ارائه خدمت به این نوع خاص از معلولیت با اشاره به اقدامات انجام شده به تشریح این روند پرداخت و عنوان داشت در ابتدا و در قدم اول اقدامات لازم برای شناسایی این معلولین در سطح جامعه نموده ایم به لحاظ ناشناخته بودن این نوع معلولیت در سطح جامعه و در همین راستا با آموزش دادن به مربیان مهدهای کودک در سطح استان اقدام به اجرای طرح غربالگری اتیسم در سطح استان نموده ایم که نتایج خوبی هم تاکنون در برداشته است.
و در قدم بعدی تلاش نموده ایم تا با گسترش مراکز خدمت رسانی به این قشر از معلولین در سطح استان زمینه های آموزش موثر را برای آنان فراهم نمائیم به نحوی که هم اکنون در شهر کرمان دو مرکز و در سطح استان شهرستانهای زرند ، رفسنجان و سیرجان مراکز فوق افتتاح و یا در حال طی مراحل نهایی صدور مجوز قرار دارند.
وی همچنین افزود: طبق برنامه پیش بینی شده انشاء ا… تا پایان سال 95 شهرستانهای استان کرمان هر کدام صاحب یک مرکز آموزش اتیسم خواهند شد.
وی همچنین تاکید کرد باتوجه به هزینه های بسیار بالای رسیدگی به این نوع معلولیت پرداخت یارانه بهزیستی کفاف پوشش همه هزینه های این مراکز را نمی دهد  لذا در این زمینه حضور خیرین و ارگانهای توانمند در این زمینه می تواند بسیار  مؤثر و اثر گذار باشد در هر دو مرحله شناسایی و آموزش کودکان دچار اتیسم.
پس از آن حضار با راهنمایی و توضیحات مسئولین مرکز امام علی از قسمتهای مختلف این مرکز بازدید کردند و از نزدیک با نحوه ارایه خدمت دراین مرکز آشنا گردیدند.
در ادامه مسئولین و مدیران حاضر در مرکز با امضاء تفاهم نامه هایی آمادگی خود را جهت یاری رساندن به بهزیستی در زمینه های مختلف و در حوزه تخصصی ادارات و ارگانهای تحت امر خویش اعلام نمودند.