دکتر عباسی مدیرکل بهزیستی کرمان درادامه سفرهای شهرستانی و بررسی فعالیتهای تخصصی و حمایتی بهزیستی در نقاط مختلف استان کرمان از فعالیتهای انجام شده و در حال انجام در شهرستانهای سیرجان و شهربابک بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، در جریان این سفر سه روزه مدیرکل بهزیستی علاوه بر دیدار با فرمانداران شهرستانهای سیرجان و شهربابک با حضور در محل ادارات بهزیستی این دو شهرستان با پرسنل و مددکاران بهزیستی دیدار و گفتگو کرد و در ادامه با انجام برنامه ملاقات حضوری به مسائل و مشکلات تعدادی از مراجعین و مددجویان تحت حمایت رسیدگی کرد.

حضور شبانه در منازل تعدادی از مددجویان و دیدار با ایشان به منظور کمک به رفع مشکلات احتمالی آنان از دیگر برنامه های سفر به شهرستانهای سیرجان و شهربابک بود.
دکتر عباسی درجریان این سفر سه روزه از مراکز و مجتمع های تحت مدیریت و نظارت بهزیستی دراین مناطق نیز بازدید کرد و ضمن بررسی فعالیتهای تخصصی و حمایتی این مراکز ، بر خدمت رسانی هرچه بیشتر به جامعه هدف از طریق تعامل با خیرین و موسسات نیکوکاری و اشراف بر دستور العملها و آیین نامه ها تاکید کرد.
مدیرکل بهزیستی کرمان دراین سفر با کودکان بی سرپرست و بد سرپرست مقیم مراکز شبه خانواده نیز دیدار کرد و در فضایی صمیمانه به گفتگو با ابشان پرداخت و در هر بازدید و دیدار برای کمک به رفع مشکلات ایشان از جمله رفع مشکلات تحصیلی این فرزندان قول مساعد داد.
وی در سیرجان به دیدار معلولین ذهنی رفت و به بررسی روند ارائه خدمت به ایشان پرداخت .
بازدید از پروژه های عمرانی بهزیستی در شهرستانهای سیرجان و شهربابک بویژه بازدید از روند پیشرفت ساخت منازل مسکونی مددجویان تحت حمایت بهزیستی از برنامه های مهم این سفر بود که با دقت انجام شد و در هر مورد ایشان با مقایسه درصد فعلی پیشرفت کار ساخت و ساز واحدهای مسکونی با میزان ساخت و ساز مشخص شده در زمان بازدید قبلی و مشخص شده از طریق گزارشهای رسیده از سوی روسای شهرستانها و دفتر فنی بهزیستی به گفتگو با پیمانکاران و ناظرین پرداخت و بر اتمام این واحدهای مسکونی در موعد مقرر اعلام شده تاکید کرد.
وی دراین بازدیدها همچنین از روسای شهرستانهای سیرجان و شهربابک خواست تا همزمان با پیشرفت کار ساخت و ساز این واحدها اقدامات لازم قانونی را جهت اخذ انشعابات آب ، برق و گاز مورد نیاز این منازل براساس قوانین خاص این موارد پیگیری نمایند.
برپایه این خبر در انتهای هر بازدید و با تشکیل جلسات جداگانه با حضور مدیرکل بهزیستی استان ، رئیس ، معاون و کارشناسان مسئول شهرستان مسائل و موارد دیده شده دراین بازدیدها مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در هر مورد راهکارهای قانونی و شیوه های رفع موانع با برقراری تعاملات بین بخشی و استفاده از توان بخشهای عام المنفعه ، نیکوکاری و… از سوی مدیرکل ارائه شد.