در اولین روز از دهه مبارک فجر نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ،اعتیاد ، آموزش مهارتهای زندگی و فرزند پروری با حضور مدیر کل بهزیستی استان ،امام جمعه ،فرماندار ،شهردار و دیگر مسئولین شهرستان قلعه گنج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ،در مراسم افتتاح این نمایشگاه مدیر کل بهزیستی با اشاره به اهمیت اقدامات پیشگیرانه در مباحث اجتماعی گفت : آنچه که باعث دگرگونیهای یک جامعه رخ می دهد خواست مردم آن جامعه و همت آنان برای تغییر است .

وی افزود :  امروز باید نسبت به بحث آسیب های اجتماعی و اعتیاد نیز با خواست همه مردم برای مقابله با آن و پیشگیری از آسیب های اجتماعی تلاش کرد .صادق زاده با بیان اینکه با گذشت 36 سال از انقلاب اقدامات ارزشمند و مهمی در بحث پیشگیری ازآسیب های اجتماعی و اعتیاد صورت گرفته است ،افزود : تنوع آسیب های اجتماعی و انواع مواد مخدر رواج یافته در دنیای امروز می طلبد تا از مردم برای پیشگیری در موارد عنوان شده کمک گرفت .

مدیر کل بهزیستی استان کرمان با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم جامعه ای سالم داشته باشیم باید همه با هم نسبت به آگاه سازی فرزندان و ارایه آموزشهای لازم فرزند پروری و مهارتهای زندگی اقدام نمود خاطر نشان کرد : همه ما در برابر موضوعات مهم آسیب های اجتماعی و اعتیاد مسئولیم و باید با مدیریت عادلانه و هوشمندانه و جامعه برخوردار از آموزشهای لازم به سمت پیشگیری پیش رویم .
وی با شاره به اینکه در کنار همه تلاشهای صورت گرفته برای رسیدن به شرایط مطلوب و مناسب راه طولانی در پیش داریم گفت : بهزیستی آمادگی خود را برای همکاری و تلاش جهت ارایه آموزشهای لازم به خانواده ها و جوانان اعلام می نماید.
صادق زاده افزود : مردم اگر با نگاه غیر دولتی و مردمی برای  سلامت اجتماعی جامعه برنامه ریزی کنند ،موفق تر خواهند بود اظهار داشت : تنها راه موفقیت از آسیب های اجتماعی موجود در جامعه این است که به سمت پیشگیری پیش رویم .
در این مراسم امام جمعه و فرماندار شهرستان قلعه گنج نیز پس از ارایه توضیحات لازم در خصوص دستاوردهای انقلاب از خدمات وتلاشهای بهزیستی در جنوبی ترین شهرستان استان تقدیر نمودند.