جشن روز ملی پارالمپیک در کرمان با همکاری بهزیستی ،هیأت ورزشهای جانبازان و معلولین و ورزش و جوانان در زمین چمن مصنوعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و با حضور جمعی از ورزشکاران و مدیران استان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ،در این مراسم صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان ضمن تقدیر از موفقیتها و تلاشهای ورزشکاران معلول و جانباز در میادین مختلف ملی و بین المللی ورزشی گفت : ورزشکاران معلول با موفقیت های خود در عرصه های مختلف فرهنگی ،ورزشی ،علمی و … ثابت کرده اند که محرومیت محدودیت نیست.

وی اظهار امیدواری کرد : با همراهی و همکاری تمام مسئولین در استان زمینه شناسایی و پرورش استعداد های معلولین فراهم شود تا بتوانیم شاهد موفقیت ها و رشد این افراد در جامعه باشیم .
در این مراسم مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز  ضمن قدردانی از ورزشکاران جانباز و معلول استان به دلیل کسب مدال و مقام در عرصه های مختلف ملی و بین المللی گفت: عزت نفس و خودباوری این ورزشکاران با وجود برخی محدودیت های حرکتی قابل ستایش است.
محمود محمودی نیا افزود: در استان کرمان افتخارات بسیاری توسط ورزشکاران معلول و جانباز در عرصه های مختلف بویژه پارالمپیک کسب شده است که باید قدردان زحمات آنها بود و از این ورزشکاران حمایت های لازم را انجام داد.
وی گفت: امروز بسیاری از کشورهای دنیا با کسب افتخار در ورزش برای خود اعتبار بدست می آورند که درخشش در میادین مهمی مانند المپیک و پارالمپیک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
مدیر کل ورزش و جوانان اظهار داشت : ورزش جانبازان و معلولان باید با برنامه ریزی های لازم نخبه های ورزشی را بین این گروه از جامعه شناسایی و پرورش دهد تا باز هم بتوانیم زهرا نعمتی ها و پیمان نصیری ها در استان داشته باشیم.
مدیر کل ورزش و جوانان استان گفت: ورزش یکی از مواردی است که به ایجاد نشاط و شادابی بین معلولان کمک می کند و می تواند زمینه ساز حضور موثر آنها در جامعه باشد.
در این جشن که با اجرای برنامه های شاد همراه بود از 50 ورزشکار معلول استان با مدیرکل بهزیستی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس هیات جانبازان و معلولان استان کرمان تجلیل شد.