مدیرکل بهزیستی استان کرمان از توسعه مراکز فراگیر کانون پرورش فکری کودک و نوجوان برای کودکان دارای شرایط ویژه در کرمان با همکاری بهزیستی استان کرمان خبرداد و گفت: اين رويكرد سبب اتفاق جديدي در حوزه كودكان داراي شرايط ويژه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق‌زاده دردیدار با محسن روحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان از آمادگی بهزیستی استان برای کمک به كودكان داراي شرايط ويژه( نابينا، ناشنوا و معلول جسمي حركتي) خبرداد و اظهار داشت: برای مناسب‌سازي، تامين تجهيزات  و همراه كردن خانواده‌ها براي حضور فرزندانشان در مراكز فراگير كانون به توسعه این مراكز كمك می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه اين رويكرد سبب اتفاق جديدي در حوزه كودكان داراي شرايط ويژه مي‌شود و مي‌تواند بسيار تاثيرگذار باشد افزود:در گام نخست اجراي اهداف بلند مدت در اين زمينه سخت و زمان‌بر است و به طور قطع در بلند مدت  نتايج خوبي به دنبال خواهد داشت.

 

مدیرکل بهزیستی استان کرمان  تصریح کرد: اينكه دستگاه فرهنگي مانند كانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تلاش دارد ادبيات خاص بهزیستی را فراگير کند که  يك امتياز براي بهزیستی محسوب مي‌شود و مي‌تواند فرهنگ‌سازي شود تا بتوانيم به اين قشر از جامعه خدمات بهتري ارائه کنیم.

 

صادق‌زاده از اعلام آمادگي بهزیستی  در حوزه آموزش تخصصي مربيان با كانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان  خبرداد و گفت: افراد داراي شرايط خاص باید خواسته‌ها و مطالبات خود را از همه جامعه طلب كنند.

 

وی با بیان اینکه تعاملات بهزیستی و کانون سبب انجام اقدامات خوبي در استان مي‌شود تصریح کرد: با هم‌افزایی و مشارکت یکدیگر می‌توانیم در حوزه کودکان دارای شرایط خاص گام‌های مثبتی برداریم.

 

محسن روحي مديركل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان كرمان نیز در این دیدار اظهار داشت: كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان به عنوان نهاد تخصصي در حوزه كودك و نوجوان 50 سال است كه به اين قشر از جامعه خدمت‌رساني مي‌كند.

 

وی با بیان اینکه دغدغه مسئولان كانون جمعيتي از مخاطبان است كه داراي شرايط ويژه هستند و امكان حضور در مراكز كانون را ندارند تصریح  کرد: در تلاشيم با راه‌اندازي مراكز فراگير فرصتي فراهم شود كه هر دو گروه مخاطب در كنار هم از فعاليت‌هاي كانون بهره‌مند شوند.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان با بیان اینکه هدف، ايجاد مراكز جداگانه نيست بلكه با تجهيز مراكز فعلي كانون و در اختيار قرار دادن امكانات مورد نياز كودكان داراي شرايط ويژه مي‌توان مراكز فراگير را فعال كرد ‌گفت: مربيان كانون براي برقراري ارتباط بهتر با بچه‌هاي داراي شرايط ويژه به آموزش تخصصي نياز دارند.

 

روحي خاطرنشان کرد: آموزش مربيان كانون براي برقراري ارتباط با اين كودكان و مطلع كردن خانواده‌ها از ايجاد اين امكان، مناسب‌سازي فضاي فيزيكي مركز و تجهيز مركز به امكانات مورد نياز كودكان داراي شرايط ويژه از جمله خواسته‌هاي کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان از بهزيستي است.

 

وی با بیان اینکه شاخصه مراكز فرهنگي هنري كانون اين است كه اين مراكز اوقات فراغتي نيستند و در تمامي طول سال به مخاطبان خدمات ارائه مي‎دهند تصریح کرد: در هرجا كه بهزيستي كمك كند ما اين امكان را داريم كه مركز فراگير راه‌اندازي كنيم.

 

علیرضا اسدي معاون توانبخشي بهزيستي نیز در این دیدار از مشارکت بهزیستی در زمینه تجهیزات، تأمین کتاب‌های الکترونیکی و غیره برای کودکان شرایط خاص به کانون خبرداد و خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش بخشي از آموزش‌ها در حوزه بهزيستي انجام مي‌شود و بخشي بايد با همكاري آموزش و پرورش استثنايي انجام گيرد.

انتهای پیام/