آیین تحلیف غنچه های هلال احمر با همکاری بهزیستی رفسنجان و هلال احمر این شهرستان و با حضور مدیر کل بهزیستی استان کرمان،مدیرعامل جمعیت هلال کرمان ،رئیس جمعیت هلال احمر رفسنجان ،رئیس اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان و جمعی دیگر از مسئولین محلی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان امینی‌رنجبر در مراسم آیین تحلیف غنچه‌های هلال‌احمر این شهرستان با اشاره به تشکیل گروه غنچه‌های هلال‌احمر از سه سال پیش در رفسنجان اظهار داشت: با همکاری بهزیستی این مهم انجام شده و بیش از 200 غنچه عضو جمعیت هلال‌احمر داریم. وی  با بیان اینکه بنیان و اساس کار ما نونهالان و غنچه‌ها هستند و تمام امکانات را برای ارتقای آموزش آنها فراهم می‌کنیم، تصریح کرد: این غنچه‌ها داوطلبان آینده هستند و قرار است جان افراد زیادی را نجات دهند.
گفتنی است این طرح به منظور آموزش کودکان از کودکی برای فراگیری آموزشهای امداد و نجات صورت می گیرد تا کودکان امروز به عنوان امداد گران آینده تربیت شوند.
شایان ذکر است این مراسم با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری توسط کودکان مهد های کودک همراه بود از جمعی از خیرینی شهرستان رفسنجان تجلیل شد .