مدیرکل بهزیستی استان کرمان لزوم برنامه‌ریزی را برای رفاه و سلامت اجتماعی در جامعه ضروری دانست و گفت: مردم تولیدکننده رفاه خود هستند و برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب باید همه  افراد جامعه همکاری و تعامل داشته باشند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از روار، عباس صادق زاده در جلسه تودیع و معارفه باقر زارع رئیس بهزیستی راور اظهار داشت:اقدامات برنامه‌ریزی شده در سازمان بهزیستی منجر به ارتقاء دانش مردم و پیشرفت ماموریت‌ها و برنامه‌های سازمان بهزیستی و ساماندهی مسائل اجتماعی می‌شو.

 
وی با بیان اینکه با ارائه  برنامه‌ای قابل ارزیابی و نسخه مشخص در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌توان از شیوع این آسیب‌ها پیشگیری کرد افزود: با برنامه‌ریزی مدون ظرفیت‌های زیادی در استان در بخش مالی و غیر مالی برای حمایت از این برنامه‌ها وجود دارد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان، گفت: هر شهری در کنار آسیب‌هایی که دارد مطمئناً استعدادهایی را نیز  دارد که باید به آن‌ها توجه کرد زیرا در کاهش آسیب‌ها می‌توانند بسیار موثر عمل کنند.

صادق‌زاده با بیان اینکه آسیب‌های نوپدید می‌توانند محیطی را متاثر از خود کنند گفت: مردم راور متاسفانه از فضای آسیب‌زایی که آسیب‌های نوپدید را شکل داده است مثل اکثر مناطق دیگر متاثر شده‌اند.

وی با بیان اینکه استعدادهای زیادی در شهرستان راور وجود دارد گفت: از ظرفیت‌های شهرستان در این راستا استفاده شود.

 

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه هیچ جای دنیا چنین چیزی وجود ندارد که مردم نشسته باشند و دیگران برایشان خیرخواهی کنند گفت: معتقدم در مدیریت، حتی مدیریت در جوامع پیشرفته نباید بنشینیم و دیگران برای ما دلسوزی کنند زیرا هیچ کاری به درستی انجام نخواهد شد.

 

صادق‌زاده لزوم برنامه‌ریزی را برای رفاه و سلامت اجتماعی در جامعه ضروری دانست و گفت: مردم تولیدکننده رفاه خود هستند و برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب باید همه  افراد جامعه همکاری و تعامل داشته باشند.

فرماندار راور  نیز  در این مراسم، اظهار داشت: در کنار اقتصاد مقاومتی و سند مثلث توسعه باید به مسائل اجتماعی نیز توجه ویژه‌ای شود زیرا اگر در زمینه فرهنگ اجتماعی کار نشود به نتایج مطلوب نخواهیم رسید.

سیدحسن میرصادقی افزود: به استناد  بعضی آمار خودکشی در  راور ، صدر جدول قرار دارد که این پدیده  به اقدام کارشناسانه جدی برای علل‌یابی و برنامه‌ریزی  نیاز دارد تا بتوان با حذف آن یکی از علل‌های بروز  بحران‌های اجتماعی را کاهش داد.

 

فرماندار راور آمار اقدام به خودکشی را در سال 93 بالای 60 نفر اعلام کرد و گفت: تعداد افراد موفق به خودکشی تنها 7 نفر بوده که با همکاری و تعامل اورژانس  اجتماعی، مردم، علما و مجامع در سال 94 این تعداد به 20 درصد کاهش یافت و تنها یک خودکشی انجام شد .

وی بحث نشاط اجتماعی را در کنار اقتصاد و برنامه‌های دیگر دولت لازم برشمرد و گفت: مددجویان تحت پوشش باید با یادگیری مهارت خود را توانمند سازند و مستقل در جامعه زندگی کنند.

برپایه این گزارش؛ از خدمات باقر زارع تقدیر و عباس نصرت‌آبادی به عنوان سرپرست بهزیستی شهرستان راور معرفی شد.

 

انتهای پیام/