معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان برنامه‌های هفته ملی کودک را تشریح کرد و گفت: طرح ” غذای گرم” در تمامی روستاهای دارای مهدکودک همزمان با هفته ملی کودک افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس بلندی  با تسلیت ایام سوگواری  اباعبدالله الحسین (ع) از وجود567 مهدکودک فعال تحت نظارت بهزیستی در سراسراستان خبرداد و اظهار داشت: از این تعداد 243 مهدکودک شهری و  324 مهدکودک روستایی هستند و حدود 23 هزار کودک توسط 2 هزار و 500 پرسنل در این مهدها نگهداری می‌شود.

 

وی در تشریح برنامه‌های هفته ملی کودک گفت: با توجه به همزمان بودن برنامه‌های هفته ملی با ایام محرم محوریت برنامه‌ها در همه مهد‌های کودک عاشورایی است.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه با همکاری کلیه مراکز فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در تمامی شهرستان‌ها ویژه‌برنامه‌های این هفته برگزار می‌شود افزود: دوره آموزشی “اخلاق و اصول عزاداری و فرهنگ عاشورایی” برای کلیه مدیران و مربیان مهدکو‌دک‌های سراسر استان یکی از برنامه‌های این هفته است.

 

بلندی آشنا کردن کودکان با اماکن مذهبی را یکی دیگر از برنامه‌های این هفته برای کودکان برشمرد و گفت: کودکان در این هفته با حضور در گلزارهای شهدا، اماکن متبرکه و امامزادگان با امکان مذهبی آشنا می‌شوند.

 

وی از افتتاح طرح ” غذای گرم” در تمامی روستاهای دارای مهدکودک همزمان با هفته ملی کودک خبرداد و افزود: با اجرای این طرح کلیه کودکان از یک وعده غذای گرم برخوردار می‌شوند.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان برگزاری جلسه آموزشی با حضور والدین با موضوع فرزندپروری و فضای مجازی و روابط والدین و کودکان با شعار دانش، آگاهی و فضای مجازی در زندگی کودک امروز را از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان کرد.

 

بلندی با اشاره به اینکه در این هفته در همه مهدهای کودک واحدهای کاربه شکل  ویژه با موضوع “ائمه اطهار(ع) و عاشورا” و “فرهنگ ایثار” در دستور کار مربیان قرار دارد گفت: در این هفته سعی می‌شود با والدین کودکان بیشتر ارتباط داشته باشیم تا اطلاعات در حوزه کودک به شکل تخصصی به آن‌ها آموزش داده شود.

 

وی از برگزاری دوره آگاه‌سازی اهمیت آموزش پیش از دبستان و استفاده خانواده‌ها از خدمات مهدهای کودک با هدف فرهنگ‌سازی در 18 مهرماه خبرداد و گفت: این دوره با حضور مشاوران امور بانوان در ادارات، کارمندان و مدیران مهدهای کودک در محل اداره کل بهزیستی استان برگزار می‌شود.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان  با تأکید براینکه در تمامی مهدکودک‌ها برنامه‌های مختلفی با حال و هوای عاشورایی برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: در برخی از شهرستان‌ها “نقاشی عاشورایی” فراخوان شده است.

 

 انتهای پیام/