جلسه اعضاء انجمن حمایت از زندانیان وخانواده های آنان با حضور مدیر کل بهزیستی استان کرمان ،مسئول هیئت های مذهبی ،معاون کمیته امداد امام خمینی (ره) ،معاون اجتماعی استانداری ،مشاور امور بانوان بهزیستی در محل اداره زندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان :عباس صادق زاده  با تشریح فعالیتها و خدمات ارائه شده توسط بهزیستی  در حوزه  پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در جلسه هم اندیشی انجمن زندانیان  گفت :برگزاری دوره های آموزشی برای زندانیان و خانواده های آنان در کاهش مشکلات مددجویان بسیار موثر است.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان  گفت :موضوع  بهداشت روان زندانیان و خانواده های آنان بسیار مهم است و اقدامات حمایتی در زمینه سلامت روان این افراد باید مورد توجه هر چه بیشتر قرار گیرد.

وی افزود ما برای کمک به مددجویان و خانواده های آنان با انجمن دندانپزشکی تفاهم نامه نوشتیم و افرادی که مراجعه می کنند بر اساس این تفاهم نامه به صورت رایگاه ویزیت می شوند.

ایشان با اشاره به اینکه متولی بهداشت روان و درمان دانشگاه علوم پزشکی می باشد ؛ بیان کرد:آنچه ماندگاری این کار خیرخواهانه را بالا می برد مشارکت همه سازمان های  حمایتی است که می توانند در زمینه دندانپزشکی ،درمانهای سرپایی ،بستری و بهداشت و روان برای کمک به مددجویان و خانواده های آنان افدام کنند.

رمضان  امیری رئیس اداره زندان استان کرمان به مشکلات مالی ،معیشتی و تحصیلی فرزندان  زندانیان پرداخت و تصریح کرد :استفاده از تجارب روانشناسان و مشاورین و حمایتهای مالی از مددجویان و خانواده های زندانیان ، باعث کاهش بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی می شود .

امیری اظهار داشت : به دلیل تعداد زیاد بیماران سرطانی و بالا بودن هزینه های درمان اعتبارات این سازمان پاسخگو نیست ، در نتیجه سازمان های دولتی و غیردولتی  حمایتی در حد بضاعت و توانشان برای درمان این خانواده کمک کنند.

در ادامه رئیس اداره زندان خاطر نشان کرد :گرچه برای حمایت از خانواده های زندانی سازمان های متعددی فعالیت دارند ، اما هنوز خانواده ها درگیر مشکلات معیشتی و اقتصادی فراوانی هستند بویژه مشکلات مسکن ، هزینه تحصیل فرزندان ،بهداشت و درمان ، در صورت عدم توجه به مشکلات خاواده ها ، گرایش آنان  به رفتارهای پر خطر و جبران ناپذیر بیشتر می شود.