شورای اداری بهزیستی استان کرمان به ریاست مدیرکل و با حضور معاونین ، مشاورین ، روسای ستادی و روسای شهرستانی اداره کل بهزیستی کرمان با هدف بررسی عملکرد سال 91 بهزیستی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، دکتر رضا عباسی مدیر کل بهزیستی استان دراین نشست طی سخنانی ، زیست نیکو را در نیکو زیستن دیگران عنوان کرد و افزود مادامی که تلاش  و همت ما مددکاران به کاهش بروز و شیوع آسیبهای اجتماعی و معلولیتها منجر شود زیستن نیکو را برای دیگران و نهایتاً از پس این رضایمتندی ، نیکو زیستن را برای خودمان فراهم کرده ایم .

 

وی افزود : هنگامی که در مسیر نیکو زیستن قرار گرفتیم و این راه  را تا به انتها با موفقیت طی نماییم آنگاه است که رضایت خداوند و عاقبت بخیری را برای خود هدیه گرفته ایم .
مدیرکل بهزیستی در ادامه سال 1391 را با همه فراز و فرودها و تنگناهای مالی و اعتباری سال موفقیتها و حرکتهای موثر و ماندگار برای بهزیستی کرمان عنوان کرد و یادآور شد : دست یابی به اهداف تعیین شده در حوزه تامین مسکن مددجویان ، اشتغالزایی ، توانمند سازی ، جلب مشارکتهای مردمی و… در کنار دست یابی به آثار و نتایج بسیار موثر و حیاتی اجرای طرحها و برنامه های پیشگیرانه از بروز و شیوع معلولیتها  و آسیبهای اجتماعی در سطح استان ، درخشش خیره کننده ورزشکاران و نخبگان تحت حمایت بهزیستی در میادین داخلی و خارجی ورزشی ، ثبت اختراعات در مجامع بین المللی ، پذیرش مقالات علمی مددجویان در مجامع علمی داخلی و خارجی ، کسب افتخارات مهم تحصیلی ، فرهنگی و اجتماعی داخلی و… شواهد روشنی براین ادعا است که سال موفقی را پشت سر گذاشته ایم .
دکتر عباسی گفت : علاوه بر دست یابی به موفقیتهای حاصل شده در حوزه مددجویی ، مجموعه اداره کل نیز در سال 91 موفقیتهای بزرگی را بدست آورد که این نیز نشان از پویایی و این نشات تخصصی خدمت رسان است .
مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت : این موفقیتها بی شک حاصل تلاش جمعی همه آنانی است که صادقانه و با چراغ خاموش بعنوان مددکار اجتماعی در جای جای استان پهناور کرمان مشغول خدمت رسانی هستند .
وی گفت : بنده معتقد هستم اگر نبود تلاش و همت جمعی پرسنل بهزیستی ، دست یابی به اهداف تعیین شده و رسیدن به موفقیتها بسیار مشکل بود.
دکتر عباسی حرکت در مسیر تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی را که تبعیت از منویات حکیمانه مقام عظمای ولایت است را جزء افتخارات بهزیستی استان کرمان اعلام کرد و گفت چرا که توان و سعی خود را به انجام رساندیم تا باتوانمند سازی اصولی مددجویان و ایجاد اشتغال پایدار و راه اندازی و تقویت گروههای همیار مولد ، به سهم خود برای تحقق این خواسته رهبر معظم انقلاب قدم برداریم .
مدیرکل بهزیستی کرمان : اجرای برنامه های متعدد مهارتی برای مددجویان و پرسنل بهزیستی در راستای اصلاح سبک زندگی منطبق بر الگوهای موجود اسلامی که از دغدغه ها و خواسته های مقام معظم رهبری بوده را نیز از اقدامات موثر و موفق بهزیستی کرمان اعلام کرد و افزود با برنامه ریزی بیشتر برای تحقق مطالبات و خواسته های معظم له در سال جدید نیز فعالیت مضاعف خواهیم داشت .

دکتر عباسی در ادامه جلب مشارکتهای مردمی برای جبران بخشی از کمبودهای اعتباری در راستای کمک رسانی مطلوبتر به جامعه هدف را از دیگر نکات قوت بهزیستی کرمان در سال 91 عنوان کرد و گفت : به نمایندگی از مجموعه پرسنل بهزیستی و جامعه هدف آن ، از تمامی خیرین و نیک اندیشان کرمانی و غیر کرمانی ، موسسات خیریه و عام المنفعه ، صاحبان صنوف و صنایع و بخشهای دولتی و اجرایی و همه آنانی که بهزیستی کرمان را با مشارکت مادی ، معنوی و خدماتی خود یاری رساندند تقدیر می کنم .
مدیرکل بهزیستی استان کرمان در ادامه با تبریک فرارسیدن سال نو به اعضاء شورای اداری بهزیستی استان کرمان از ایشان خواست تا به تدوین برنامه های عملیاتی کاری سال جدید ، خود را برای تلاش بیشتر آماده نمایند.

برپایه این خبر در ادامه این نشست معاون پشتیبانی و منابع انسانی ، ذیحساب و جانشین معاون پشتیبانی طی سخنانی که به صورت کارگاه آموزشی برگزار شد به تشریح عملکرد مالی و اعتباری بهزیستی کرمان  در سال 91 پرداختند و در ادامه با ارائه مباحث مالی و حسابداری نکاتی را با هدف ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف یاد آور شدند.

شایان ذکر است در پایان این نشست مدیرکل بهزیستی با تشکر از تمامی روسای شهرستانها بدلیل فعالیتهای اثر بخش ، براساس ارزیابی های صورت گرفته روسای ادارات بهزیستی شهرستانهای سیرجان ، بافت ، منوجان و کوهبنان را بعنوان روسای برتر شهرستانی بهزیستی معرفی و با اهداء لوح سپاس از ایشان تجلیل کرد .