به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) مراسم ازدواج  ده زوج مددجوی تحت حمایت بهزیستی با حضور آیت الله جعفری ،نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان ،دکتر گرامی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی استانداری ، مدیران کل بهزیستی و امور ورزش و جوانان استان و جمعی از مسئولین در بهزیستی کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی کرمان ، دراین مراسم آیت الله جعفری با تاکید برازدواج آسان گفت : اگر خانواده ها و زوجین برگزاری مراسم ، میزان مهریه و… را آسان بگیرند،شاهد شکل گیری زندگی مشترک افراد زیادی درجامعه می باشیم .

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان با اشاره به احادیث و روایات اسلام افزود: باید فرهنگ ازدواج درجامعه تغییر یابد و شرایط سخت امروز برای ازدواج برپایه توصیه های دین و مکتب اسلام بنا شود تا پایه های خانواده مستحکم تر شوند.
آیت الله جعفری با بیان اینکه دستورت اسلام در راستای مصون ماندن جامعه از فساد می باشد ،اظهار داشت : کمک به جوانان در امر ازدواج مصونیت جامعه از فساد را بدنبال خواهد داشت .
امام جمعه کرمان از همه مسئولین استان خواست تا برای اصلاح فرهنگ ازدواج تلاش کنند.
ایشان ضمن ارج نهادن به اقدام بهزیستی در برگزاری مراسم ازدواج مددجویان گفت : فعالیت ها و وظایفی که برعهده بهزیستی نهاده شده بسیار سخت و سنگین است که باتوجه به تغییر مدیریت و نگاه جدیدی که دراین مجموعه ایجاد شده مسئولین می بایست بهزیستی را یاری نمایند.
گفتنی است دراین مراسم صادق زاده مدیرکل بهزیستی کرمان نیز حضور آیت الله جعفری نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان دراین مراسم را فرصتی ارزشمند دانست و گفت :برگزاری جشن ازدواج  ده زوج مددجوی بهزیستی با حضور امام جمعه محترم کرمان  را به فال نیک می گیریم و امیدوارم با همراهی ایشان بتوانیم اقدامات و فعالیت دهای دیگری در امر ازدواج آسان برای جامعه هدف بهزیستی اجرا نمائیم.
وی حضور همه مسئولین برای کمک به ایجاد فرهنگ صحیح  ازدواج را ضروری دانست و گفت :با توجه به اینکه در جامعه امروز بدلیل بالا رفتن سن ازدواج و مشکلات پیش روی جوانان برای امر ازدواج جامعه با مشکلات و معضلات اجتماعی فراوانی روبه رو شده است می بایست با عزم ملی برای حل این مشکل با  نهادینه نمودن فرهنگ ازدواج راحت و آسان و بدور از تجملات و مادیات تلاش نمود.
گفتنی است در ادامه این مراسم که با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری و اهداء لوح سپاس به چند تن از خیرین همراه بود،بصورت نمادین خطبه عقد یکی زوجها، جاری و پس از اهداء هدیه ازدواج توسط آیت الله جعفری به زوجین از سوی نهادهایی چون استانداری ،ادارات کل ورزش و جوانان ، حج و زیارت ، وجمعی از خیرین حاضر در جلسه هدایای چون سفر زیارتی به کربلا و مبالغی پول نقد به زوج های حاضر در مراسم اهداشد.