به مناسبت فرارسیدن روز جهانی معلولین مراسم بزرگداشت این روز با حضور جمعی از مسئولین و معلولین در محل سالن ورزشی 12 آذر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان در این مراسم دکتر صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه 12 آذر فرصت مناسبی است برای معرفی دستاوردها و تواناییهای معلولین گفت : اگر چه معلولین تاکنون توانسته اند موفقیتهای فراوانی را در عرصه های مختلف کسب نمایند اما واقعیت شناخت تواناییهای این گروه تنها در گرو اثبات توسط خودشان می باشد.

وی افزود: خوشبختانه در استان کرمان معلولین زیادی وجود دارند که با همه محدودیت های ظاهری افتخار افرینی های زیادی برای استان داشته اند که نمونه آن را در هیچ جای دیگر نداشته ایم .

مدیر کل بهزیستی  با طرح این پرسش که چرا تعداد زیادی از معلولین تنها در یک رشته خاص موفق اند؟ از معلولین خواست تا بهزیستی را در انجام این تحقیق با هدف برنامه ریزی دقیق و عملی توانمندی معلولین،یاری نمایند.

دکتر صادق زاده همچنین گفت : برای کسانی که با ارسال نظرات و انجام تحققیات لازم بتوانند به بهزیستی و دیگر جامعه معلولین کمک نمایند امتیازاتی در نظر گرفته خواهد شد.

در ادامه این مراسم نماینده ای از سوی معلولین به بیان مشکلاتی از قبیل عدم باور دیگران نسبت به تواناییهای آنان ومسایلی چون بی توجهی نسبت به مناسب سازی اماکن عمومی و مشکلات اشتغال معلولین پرداخت.

گفتنی است اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری  تجلیل از معلولین موفق و کارآفرین از دیگر برنامه های بزرگداشت این روزبود .