مراسم بزرگداشت روزجهانی معلولین با حضور  مدیر کل، معاونین بهزیستی،مدیران عامل تشکلهای صنفی ، روسای هیأتهای ورزشی معلولین وجمع کثیری از گروههای مختلف معلولین در کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ،در این مراسم دکتر عباسی مدیر کل بهزیستی استان کرمان با اشاره به نامگذاری این روز در تقویم جهانی به عنوان روز معلولین گفت : اعلام سال 1981 میلادی به عنوان سال جهانی معلولین  از سوی سازمان ملل متحد فرصتی بود تا نگاهی متفاوت به معلولین در سراسر دنیا ایجاد شود و بر اساس آن ،همه ی  نهادها خود را موظف به ایجاد فرصتها و امکانات برای حضور معلولین در جامعه بدانند.

وی افزود : در طول یک دهه( از سال 1981تا 1991 )پیگیری مسایل و مشکلات معلولین منجر شد تا بدنبال تمام اقدامات صورت گرفته قوانینی برای انواع معلولیتها تصویب و روز جهانی معلولین ثبت شود .
مدیر کل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه تمام دنیا برای دفاع از حقوق معلولین خود را موظف به رعایت قوانین و مقررات مربوطه می دانند گفت: شعار امسال «رفع موانع موجود برای ایجادجامعه ای در دسترس و تمام شمول برای همه» است که خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته و تلاشهای بهزیستی و دیگر نهاد ها در سراسر کشور درصددیم تا وظیفه خود را برای در اختیار قرار دادن جامعه ای تمام شمول ویژه معلولین انجام دهیم .
وی با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته اگر چه کافی نیست اما سیاست در سازمان بر این بود تا با پیگیری و انجام وظایف محوله جامعه ای در دسترس را برای معلولین فراهم نماییم .
دکتر عباسی تشکیل کمیته مناسب سازی در استانها به دبیری بهزیستی ،پیگیری تأمین مسکن ،پرداخت هزینه های درمان ،کمک هزینه تحصیل ، پرداخت کمکهای موردی ،پرداخت یارانه ، تهیه وسایل مورد نیاز درمان (ویلچر ،واکر ،سمعک و …) و لوازم ضروری منزل و … را از اقداماتی دانست که بهزیستی برای کمک به معلولین انجام می دهد .
وی با بیان اینکه این اقدامات با توجه به نیاز معلولین اندک است افزود : با توجه به مشکلات اقتصادی موجود جهانی و توطئه استکبار در بحث تحریم ها علیه ایران بهزیستی توانسته  عملکرد خوبی در ارایه خدمات به معلولین و مددجویان خود ثبت نماید.
مدیر کل بهزیستی تحویل قریب 1800 واحد مسکونی طی دوسال اخیر به مددجویان ،را بی سابقه دانست و افزود : علیرغم تحریمها و مشکلات بهزیستی در استان کرمان طی دو سال اخیر 1800 واحد مسکونی تحویل مددجویان شده است و این در حالیست که بر اساس آمار موجود تا سال 84 تنها 250 واحد مسکونی در استان کرمان به مددجویان تحویل شده بود.
وی تعداد معلولین تحت حمایت بهزیستی را 33 هزار نفر عنوان کرد گفت : آمار معلولین در دنیا ی امروز نشان دهنده این است که معلولیت جزء اجتناب ناپذیر جوامع توسعه یافته امروز است که برخی از عوامل چون حوادث و بلایای طبیعی ،حوادث جاده ای ،… قابل پیش بینی نیست اما در مباحثی چون انجام مشاوره های ژنتیک ،غربالگری شنوایی و بینایی سنجی که توسط بهزیستی اجرا می شود می توان از بروز و شیوع معلولیتها جلوگیری کرد.
دکتر عباسی در ادامه به وجود معلولین موفقی که توانسته اند در سراسر جهان تأثیر گذار باشند اشاره کرد واظهار داشت: وجود افراد ی چون «بتهوون» که بزرگترین سمفونی های دنیا به نام او ثبت شده است ثابت کرده اند که می توان به جای نگاه کردن به نیمه خالی نیمه پر لیوان را دید و با استفاده از توانایی ها و استعداد هایی که در وجود انسانها نهاده شده به کمال رسید.
وی به بیان موفقیتهای زنده یاد جهانبخش صادقی که از معلولین موفق و نخبه به شمار می رود پرداخت و گفت: زنده یاد جهانبخش صادقی که بدلیل افتادن از بلندی در هنگام آذین بستن برای میلاد امام حسین (ع) دچار 85 درصد معلولیت شد ، توانست با شکوفا کردن استعداد نقاشی خود و شرکت  در 92 نمایشگاه داخلی  و خارجی به جهانیان ثابت کند که می توان با داشتن معلولیت موفق بود .
وی افزود : این معلول در طول دوران معلولیت خود با توجه به هدف بزرگ و تلاش های مستمر آثار ماندگار مختلفی را که مرتبط با واقعه کربلا، امام حیسن (ع) و یارانش،شهدا دفاع مقدس و لبنان بود را از خود بر جای بگذارد.
دکتر عباسی  ادامه اداد: این معلول کرمانی که متولد توابع شهرستان بافت می باشد در اظهارات خود بارها بیان کرده که اگر دچار معلولیت نشده بود شاید تا پایان عمرم شاطر نانوایی که قبل از معلولیتم بودم باقی می ماندم اما معلولیت به من نشان داد که چه استعداد هایی در وجودم نهفته و من از آنها بی خبرم.
مدیر کل بهزیستی سه بار ملاقات جهانبخش صادقی با سید حسن نصرا.. ،مصاحبه با شبکه های تلویزونی چون سی ان ان آمریکا ،تلویزیون الجزیره قطر،شبکه ام بی سی ،برگزاری92 نمایشگاه داخلی و خارجی و … را از استعداد ها و تلاشهایی برشمرد که پشتکار و نگاه مثبت این فرد معلول به زندگی  سبب  شد تا لذت زندگی را درک کند و به بگفته خود زندگی سرشار از خاطره های رنگی و دوست داشتنی داشته باشد.
دکتر عباسی وفات جهانبخش صادقی در دهه اول محرم وایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) را نیز نشانه ی دیگر زندگی سعادتمند این معلول دانست .
گفتنی است این مراسم که با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی متناسب با ایام محرم توسط معلولین همراه بود از معلولین نخبه در زمینه های مختلف فرهنگی ،هنری ،علمی و … تجلیل شد.