به مناسبت 13 رجب میلاد با سعادت حضرت علی (ع) و روز مددکار مراسم بزرگداشت این روز با حضور مددکاران و پرسنل بهزیستی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ، صادق زاده مدیرکل بهزیستی کرمان در این مراسم با اشاره به نقش مهم و حساس مددکاران در جامعه گفت : بطور کلی مددکاران برای ارتقاء سطح جامعه و کمک برای توانمندی افراد و کار آمدی بیشتر یک جامعه تلاش می کنند که کارشان قابل تقدیر و ارج نهادن می باشد.

وی افزود : از آنجا که کار در بهزیستی همواره برای ارتقاء سطح سلامت روان جامعه می باشد ، تمامی پرسنل بهزیستی به عنوان یک مددکار در این مسیر گام بر می دارند .
مدیرکل بهزیستی کرمان ایجاد نشاط و شادابی را از مهمترین اولویت های کاری یک مددکار عنوان کرد و اظهار داشت : فعالیت مددکاران و پرسنل بهزیستی باید بگونه ای باشد که جامعه هدف را به سمت نشاط ، توانمندی و حضور فعال و پویا درجامعه سوق دهد.
صادق زاده با اشاره به اینکه بسیاری از افراد جامعه هدف بهزیستی دارای توانانیهای خاص می باشند یاد آور شد: هنر مددکاران در بروز و ظهور استعدادهای افرادی است که گمان می کنند باید برای ادامه زندگی خود متکی به دولت و دیگران باشند.
وی از مددکاران و دیگر پرسنل بهزیستی خواست تا ابتدا با استفاده از مشاوره های تخصصی در زمینه های مختلف زندگی ، شادابی و نشاط را به خود و خانواده خود هدیه نمایند تا پس از آن بتوانند برای دیگران کاری انجام دهند.
مدیرکل بهزیستی برخورداری مددکاران از نگاه دنیای امروز به جامعه را مهمترین اصل برای موفقیت مددکاران در جامعه دانست و گفت : باید با آموزش زیستن شاد و اعتماد بنفس به دیگران فرهنگ صحیح زندگی را به جامعه منتقل نمائیم .
در ادامه این مراسم حجت الاسلام رحیمیان نیز به بیان فضایلی از حضرت علی (ع) و فرمایشات ایشان برای زیستن نیکو پرداخت .
گفتنی در پایان این مراسم که با اجرای برنامه های هنری و مولودی خوانی همراه بود با اهداء لوح سپاس از مددکاران شاغل در بهزیستی کرمان تجلیل شد.