مراسم بزرگداشت هفته ملی کودک همزمان با روز جهانی کودک با شعار« زنده باد کودکی ،زنده باد زندگی» در پارک شهر ، شهر بافت و با حضور مدیر کل بهزیستی استان کرمان ،فرماندار، امام جمعه و شورای اداری این شهرستان  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، در این مراسم که با اجرای برنامه های مختلف شاد فرهنگی و هنری ویژه کودکان همراه بود ،دکتر عباسی مدیر کل بهزیستی استان کرمان به تشریح فعالیتها و اقدامات بهزیستی در خصوص کودکان پرداخت و گفت : 31 هزار کودک در 600 مهد کودک و زیر نظر 2500 مربی در سراسر استان کرمان مشغول فراگیری آموزشهای لازم پیش از دبستان می باشند.

 

 

وی با بیان اینکه بهزیستی به منظور استفاده تمامی کودکان  از امکانات آموزشی برنامه ها و اهداف مشخصی را دنبال می کند ،افزود: علیرغم تمامی تلاشهای صورت گرفته  و آمار بیان شده از حضور کودکان در مهد های کودک ،تنها 10 درصد کودکان استان از امکانات آموزشی مهد های کودک استفاده می کنند .
وی آغاز بکار 72 مهد کودک شهری و روستایی در سطح استان از ابتدای سال آموزشی 93-92 را گام دیگر بهزیستی برای حضور کودکان در مکانهای آموزشی برشمرد و اظهار داشت : حضور 76 کودک معلول در مهد های کودک عادی و استفاده آنها از آموزشهای تلفیقی در کنار سایر کودکان از اقدامات ارزشمند دیگری است که در استان رخ داده است.
مدیر کل بهزیستی استان کرمان با اشاره به 18 آدینه مهد در سطح استان در محلهای برگزاری نماز جمعه گفت : این آدینه مهد ها ،فضایی برای نگهداری کودکانی است که والدینشان در فریضه نماز جمعه شرکت می کنند.
دکتر عباسی در ادامه از طرح توزیع غذای گرم به عنوان طرح موفق  یاد کرد و گفت : در این طرح مهد های کودکی که در مناطق محروم قرار دارند با توزیع یک وعده غذای گرم، به کودکان در راستای کاهش سوء تغذیه  کمک می کنند .
وی توجه به بحثهای آموزشی را از مباحث مهم مورد پیگیری در بهزیستی دانست و افزود: در سال گذشته به منظور آشنایی مربیان با آموزشها و متدهای روز آموزشی ویژه کودکان مهد های کودک 8 دوره آموزشی در سطح استان برگزار شده است و برنامه یکسان سازی محتوای آموزشی گروه سنی 3 تا 5 سال در تمامی مهد های کودک در حال اجرا می باشد.
وی خبر از اتصال 461 مهد کودک به شبکه مهدهای الکترونیک داد و گفت : کار اتصال مابقی مهد های کودک به شبکه مهد های الکترونیک در حال پیگیری می باشد.
در ادامه این مراسم بهروز فرماندار شهرستان بافت نیز با تقدیر از فعالیتهای بهزیستی در حوزه کودکان  گفت : ما در شهرستان بافت آماده ایم تا برای پوشش حداکثری کودکان در مهد های کودک با بهزیستی همکاری لازم را انجام دهیم .
گفتنی است دراین مراسم بدلیل تقارن هفته ملی کودک با هفته نیروی انتظامی لوح سپاس مدیر کل بهزیستی استان کرمان توسط تعدادی از کودکان به فرمانده انتظامی این شهرستان اهدا شد.
همچنین در این مراسم  برپایی سیاه چادر عشایر و تشکیل یک روستا مهد به صورت نمادین در آن  ، راه اندازی غرفه مرکز بهداشت شهرستان بافت که به  کودکان آموزشهای لازم را جهت حفظ دهان و دندان ارایه می نمود و برپایی غرفه نقاشی با حضور کودکان و مسئولینی که به یاد دوران کودکی به نقاشی پرداخته بودند از فعالیتهای جنبی  این مراسم بود.