به مناسبت 26 مرداد ماه سالروز ورودآزادگان به ایران اسلامی طی مراسمی در بهزیستی کرمان از 25 آزاده شاغل در بهزیستی تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان دراین مراسم که با حضور جمع کثیری از آزادگان شاغل ، کارکنان بهزیستی و با سخنرانی احمد یوسف زاده نویسنده کتاب ( آن بیست و سه نفر ) برگزار شد، مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه باید همه انسانیت در مقابل لطف و خدمتی که اسرای جنگ تحمیلی داشتند ، قدردان بود، گفت : آنچه که امروز در جامعه مورد بی توجهی قرار گرفته است، فرهنگی است که اسرا ما در دوران جنگ با تحمل سختی های اسارت و شکنجه های دشمن ایجاد کردند.

صادق زاده افزود: سربلندی ، عزت و امنیتی که امروز در کشور شاهد آن هستیم بواسطه رشادتهای این قبیل افراد است که روزهای سخت را تحمل کردند.
وی اظهار امیدواری کرد تا با انتقال این ارزشها در آینده قدر نعمت های این انقلاب را بدانیم .
درادامه این مراسم احمد یوسف زاده آزاده و نویسنده کتاب «آن بیست و سه نفر »که بیش از 8 سال از عمر خود را در دوران اسارت بسر برده است، گفت : آنچه که امروز در بهزیستی شاهد آن بودم خدمات ارزشمندی است که مجموعه پرسنل بهزیستی به افراد نیازمند ارایه می نمایند.
وی با اشاره به اینکه کسانی که بخه بهزیستی مراجعه می کنند افرادی هستند که صدایشان بگوش کسی نمی رسد افزود: مظلومیت جامعه هدف بهزیستی را با اسرایی که علیرغم همه مشکلات جسمی سختی ها راتحمل کردند تشبیه می کنم  و معتقدم که تفاوت این گروه در این است که از در زمان اسارت تنها امید اسرا به خدا بود و جامعه هدف بهزیستی امروز علاوه بر توکل بر پروردگار به خدمات پرسنل بهزیستی نیز امید دارند.
این نویسنده در ادامه به بیان خاطراتی از رشادتها و استقامت اسرا در مقابل سختی ها و شکنجه های دشمن پرداخت و گفت : آنچه که در آن دوران موجب تحمل روزهای سخت می شد معنویتی بود که در اسرا وجود داشت و با تکیه بر خدا  و ائمه اطهار در مقابل همه سختی ها ایستادند.
یوسف زاده به بیان ماجرای کتاب «آن بیشت و سه نفر » اشاره کرد و اظهار داشت : بیست و سه نفر آزاده ای که امروز بسیاری از جامعه با آن آشنا شدند ، نوجوانانی بودند که میانگین سنی آن 15 سال بود ( از 13 تا 18 سال ) بود و با مقاومت خود حماسه ای آفریدند که امروز به عقیده ای بسیاری یکی از ماندگار ترین خاطرات دوران دفاع مقدس بشمار می آید.
وی اظهار امیدواری کرد تا مفاهیم جنگ و دوران دفاه مقدس و آنچه که باعث شد تا امروز ایرانی سربلند داشته باشیم بدرستی به اینده نیز منتقل شود.
در ادامه این مراسم که با اجرای برنامه های فرهنگی و خاطه گویی برخی از پرسنل ازاده شاغل در بهزیستی همراه بود  از آزادگان شاغل در بهزیستی و آزادگان بازنشسته با اهداء لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.