به مناسبت فرارسیدن روز جهانی عصای سفید ، مراسم گرامیداشت این روز همراه با تجلیل از نابینایان موفق استان کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ، در این مراسم عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه مناسبت های مختلف فرصتی برای یادآوری اینکه همه گروههای مختلف معلولین جزو خانواده بهزیستی می باشند و موفقیت ها و توفیقات این گروه ، افتخارات ما در مجموعه بهزیستی بحساب می آیند.

وی با اشاره به اینکه آنچه تاکنون برای این گروه انجام شده در مقابل موفقیت های آنان بسیار اندک است اظهار امیدواری کرد با تغییر  در نگاه جامعه و همراهی همه اقشار شرایط حضور تمامی معلولین در جامعه فراهم شود.
صادق زاده با بیان اینکه نباید نسبت به همنوعان خود بویژه گروههای مختلف معلولین در جامعه بی تفاوت بود ، گفت : باید باتوجه به استعدادهای شما عزیزان ، گروهها و کمیته های مختلفی تشکیل شود تا مسایل مربوط به نابینایان و دیگر گروههای معلولین مورد پیگیری قرار گیرد.
مدیرکل بهزیستی حل مشکلات و حصول نتیجه درخواستهای نابینایان را منوط به حضور این گروهها در جامعه و معرفی توانمندیهای آنان دانست  .
گفتنی است در این مراسم که با اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی ویژه محرم همراه بود دکتر جهانداری رئیس انجمن نابینایان استان نیز گزارشی از فعالیت های انجمن و اقداماتی که صورت گرفته است ارایه نمود و در پایان از جمعی از نابینایان موفق استان نیز با اهداء لوح و هدایایی تجلیل شد.