به مناسبت سوم خرداد ماه مراسم گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر همراه با جشن اعیاد شعبانیه با حضور پرسنل در بهزیستی کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی کرمان ، دراین مراسم مدیرکل بهزیستی با اشاره به برگزاری این مراسم در بهزیستی گفت : بزرگ مردانی که در دوران دفاع مقدس رفتند تا امروز ما در آسایش و امنیت بمانیم ، قابل تقدیر و تجلیل اند و امروز وظیفه ماست تا با برگزاری چنین بزرگداشت هایی قدردان رشادتها و جوانمردیهای آن بزرگان باشیم.

صادق زاده افزود: تقارن اعیاد شعبانیه و بزرگداشت آزاد سازی خرمشهر فرصت مناسبی است برای یادآوری و روش و منش زندگی بزرگان دین و شهداء دفاع مقدس که همه با گذشت ،ایثار و جانفشانی با دشمنان اسلام به مبارزه پرداخته اند.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین دغدغه های امروز خانواده ها تربیت فرزندان است اظهار داشت . وقتی هم در دین اسلام و هم در دوران معاصر انسانهای بزرگی داریم که عاشقانه خود را فدای میهن و اسلام کرده اند می توان زندگی آنها را الگو و نقشه راه زندگی خود برای داشتن زنگی سالم و موفق قرار داد.
مدیرکل بهزیستی اظهار امیدواری کرد تا با برگزاری چنین بزرگداشتهایی قدردان تمام ایثارگران و جانبازان بویژه جانبازان و ایثارگران شاغل در بهزیستی باشیم که روزی در جبهه های جنگ و امروز درخدمت به محرومین انجام وظیفه می نمایند.
درادامه این مراسم سردار رحیمی از رزمندگان  دوران دفاع مقدس که در عملیات فتح خرمشهر نیز حضور داشته است نیز  به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس بویژه عملیات فتح خرمشهر پرداخت و گفت : آنچه که باعث شد در روزهای سخت جنگ تحمیلی با حداقل امکانات بتوانیم از اسلام و کشورمان دفاع کنیم عنایات الهی بود که موجب شده تا امروز در سربلندی و عزت زندگی کنیم .
وی به حضور موثر زنان در دوران دفاع نیز اشاره کرد و گفت : حمایت ها و حضور زنان در آزاد سازی خرمشهر به همراه مردان رشادتهایی ارزشمند است که هیچگاه از تاریخ این سرزمین محو نخواهد شد.
گفتنی است این مراسم با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری نیز همراه بود.