مسابقات قرآن و عترت در بهزیستی کرمان در پنجمین روز از هفته بهزیستی  با حضور 863 نفر برگزار شد.
به گزار ش روابط عمومی اداره کل بهزیستی کرمان سی و یکمین دوره از مسابقات قرآن و عترت با حضور جمع کثیری از فرزندان شبه خانواده ، معلولین و پرسنل بهزیستی در کرمان برگزار شد.
دکتر عباسی مدیر کل بهزیستی استان کرمان در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات قرآنی با اشاره به اهمیت وجایگاه قرآن در زندگی مسلمانان  گفت : قرآن معجزه الهی است که با گذشت بیش از 1400 سال از زمان نزول آن تاکنون بدون هیچ تحریفی در اختیار بشر امروز قرار گرفته است .
وی با بیان اینکه هنوز کسی نتوانسته آیه ای مانند آیه های قرآن بیاوردو بعد از این هم نخواهد توانست، اظهارداشت: قرآن به عنوان چراغ هدایت زندگی انسانها همواره روشن کننده مسیر زندگی می باشد. مدیر کل بهزیستی بر ترویج جلسات و محافل قرآنی تأکید کرد و افزود : امروز جوامع بشری بیشتر از هر زمان دیگر نیاز به رعایت اخلاق الهی دارد که این مهم نیز در قرآن به وضوح آمده است.
و ی در ادامه به ارایه گزارشی از روند برپایی این مسابقات در بهزیستی کرمان پرداخت و گفت:از زمان برگزاری این دوره از مسابقات تاکنون بیش از ده هزار نفر در مسابقات قرآن و عترت  بهزیستی کرمان شرکت کرده اند .
دکترعباسی تعداد شرکت کنندگان این دوره از مسابقات را 863 نفر عنوان کرد و افزود : شرکت کنندگان این دوره از مسابقات در دو گروه خواهرامو رادران و در رشته های قرائت تحقیق ،قرائت ترتیل ،اذان ،حفظ یک جزء ،5 جزء ،10 جزء ،20جزء و کل  قرآن شرکت نموده اند.
وی همچنین از حضور 456 نفر در رشته های خوش نویسی ،شعر ،مقاله و دلنوشته با موضوعات قرآن و عترت خبر داد و گفت: در این دوره از مسابقات معلولین جسمی و حرکتی،نابینایان ،فرزندان شبه خانواده ،زنان سرپرست خانوار ،سالمندان ،مربیان مهد های کودک ،پرسنل و خانواده های ایشان حضور دارند.
گفتنی است برگزیدگان استانی این دوره از مسابقات به مسابقات کشوری مددجویان و پرسنل سازمان بهزیستی کشور راه پیدا خواهند کرد.