در اولین روزهای آغازین ماه مبارک رمضان در نشست هم اندیشی که با حضور مسئولین بهزیستی استان کرمان ، اعضای شورای شهرواتاق اصناف کرمان صورت گرفت بررسی راهکارهای چگونگی جلب مشارکتهای مردمی به منظور بهره مندی نیازمندان واقعی از کمکهای خیرین صورت گرفت  .
همدلی و همزبانی ملت و دولت  برای مقابله با آسیب های اجتماعی نیاز امروز داشتن جامعه ای سالم
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان در این هم اندیشی  مدیر کل بهزیستی استان کرمان به تشریح وظایف وفعالیتهای بهزیستی پرداخت وگفت :برای سازمانها یی چون بهزیستی که ارتباطی نزدیک با تمامی اقشار جامعه و نیازمندان دارد تنها کمک های دولتی جواب گوی نیاز ها و خدمات نمی باشد .

صادق زاده با اشاره به اینکه مشکلات اجتماعی امروز که تمام خانواده ها را با آن درگیر کرده مسائلی نیست که تنها بتوان با حمایت ها وبرنامه های دولتی  آنها را حل نمود بلکه حضور همه مردم وهمت همگانی و در واقع همدلی و همزبانی ملت و دولت  برای مقابله با آسیب های اجتماعی نیاز امروز داشتن جامعه ای سالم محسوب می شود .
وی همکاری خیرین و نهادهای مردمی را برای کمک به نیازمندان اقداماتی ارزشمند و انسان دوستانه دانست که باید با ساماندهی کمک های خیرین و شناسائی نیازمندان واقعی در مسیر درست و علمی هزینه شود .
مدیر کل بهزیستی استان کرمان کمک به نیازمندان را تنها رفع مایحتاج ضروری زندگی آنها ندانست و گفت : اگر بخواهیم بصورت اصولی و علمی به نیازمندان کمک کنیم باید بجای گذاشتن نان برسر سفره های نیازمندان به آنان یاد دهیم که چگونه می توانند نان تهیه کنند.
وی کمک اصناف برای اشتغال مددجویان را مهمترین اقدام خیرین برشمرد افزود : بسیاری از معلولین با توجه به ظرفیت ها و استعدادهایی که دارند می توانند در موقعیت های مختلف شغلی ابفای نقش نمایند .
صادق زاده با بیان اینکه تنها 30درصد فعالیت های بهزیستی ، فعالیت هایی حمایتی و مابقی تخصصی می باشند اظهار داشت : با کمک خیرین می توان علاوه بر حل مشکلات حمایتی جامعه هدف بهزیستی ، در مسیر کاهش معلولیت ها و آسیب های اجتماعی و جلوگیری از شیوع اعتیاد و آسیب های ناشی از آن و بسیاری دیگر از مسائل اجتماعی از خودم مردم کمک گرفت .
مدیر کل بهزیستی تشکیل یک تشکل سلزماندهی شده با حضور اعضاء اتاق اصناف کرمان و تداوم جلسات هم اندیشی بهزیستی با گروههای مختلف اصناف در طول سال را آغازی برای ساماندهی کمک های مردمی و معرفی نیازمندان واقعی دانست.
اعلام آمادگی شورای شهر کرمان برای همکاری با بهزیستی
رئیس شورای شهر کرمان نیز ضمن استقبال از برگزاری چنین هم اندیشی هایی گفت : شورای شهر کرمان به منظور تحقق اهداف و فعالیت های بهزیستی آماده هرگونه همکاری با این سازمان و کمک به جامعه هدف می باشد.
وی بکارگیری افراد توانمند تحت حمایت بهزیستی و ایجاد اشتغال برای معلولین ، فرزندان تحت حمایت و زنان سرپرست خانوار را یکی از راههای کمک به افراد نیازمند عنوان کرد و گفت : امتیازات قانونی که در پرداخت حق بیمه و یا تسهیلات دولتی که به کارفرمایانی که از مددجویان بهزیستی در مشاغل استفاده می کنند فرصتی است هم برای ایجاد اشتغال مددجویان بهزیستی و هم بهرمندی اصناف و کارفرمایان از امتیازات قانونی .
بهزیستی بدون کمک های مردمی نمی تواند موفق باشد
مهندس نخعی معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان کرمان نیز در این هم اندیشی با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی دولت ، به گونه ای نیست که بتوانیم بدون کمک ها و حمایت های مردمی نیازهای حمایتی و تخصصی جامعه را برآورده نمائیم گفت: همان گونه که همه به وضعیت اقصادی کشور ، کاهش میزان قیمت نفت و تحریم های حاکم بر جامعه مطلع هستیم اعتبارات  دولتی اختصاص یافته به سازمانها به شدت کاهش یافته و دولت ، مسئولین را به رعایت صرفه جویی ملزم نموده است.
 وی با بیان اینکه نهادهایی چون بهزیستی با توجه به نوع فعالیت و خدماتی که به جامعه ارائه می نمایند بدون کمک های مردمی نمی تواند موفق باشند ، افزود : برخی تسهیلات ویژه اختصاص یافته از سوی دولت  چون بیمه و  برخی تسهیلات قابل پیگیری در پرداخت مالیات ها  به افرادی که از جامعه هدف بهزیستی را مشغول بکار می نمایند می تواند کمک قابل توجهی هم به صاحبان اصناف و خیرین و هم به بهزیستی نماید .
وی در ادامه آماری از تعداد مددجویانی که از بهزیستی خدمات مختلف درمانی ، تحصیلی ، کمک هزینه زندگی ، نگهداری معلولین و … در یافت می نمایند ؛ اشاره نمود و اظهار داشت: ورود خیرین برای تقبل برخی هزینه ها به صورت مداوم کمک قابل توجهی به دولت می نماید .
تصویب اختصاص ساختمانی برای نگهداری متکدیان و کودکان خیابانی در شورای شهر
صدیقه زاهدی عضو کمیسیون اجتماعی شهر کرمان نیز از تصویت مصوبه در شورای شهر کرمان بمنظور در اختیار گذاشتدن ساختمانی جهت نگهداری کودکان خیابانی و متکدیان به شهرداری و بهزیستی نیز خبر دادو گفت : بمنظو رکمک به بهزیستی تلاش خواهیم کرد تا بمنظور اطلاع رسانی و آگاه سازی عموم جامعه نسبت به مسائل اجتماعی تابلو های تبلیغاتی در اختیار بهزیستی قرار گیرد .
گفتنی است در این هم اندیشی مقرر شد تا مصوبات ذیل طی یک تفاهم نامه فی مابین بهزیستی ، شورای شهر و اتاق اصناف بمنظور تعامل بیشتر منعقد گردد.
1 . تشکیل یک تشکل یا خیریه ی تحت عنوان مجمع خیرین اصناف حامی مددجویان و معلولین بهزیستی .
2 . اعلام آمادگی اتاق اصناف بمنظور تشکیل جلسه هم اندیشی بهزیستی با مسئولین و اعضاء صنف های مختلف  جهت تعامل بیشتر و ارائه راه حل های همکاری از سوی دو طرف .
3 . استفاده از معلولین و مددجویان بهزیستی در مشاغل مختلف اصناف با هماهنگی بهزیستی .
4 . حضور مسئولین بهزیستی هر سه ماه یک بار در جلسات مشترک اصناف به منظور هم اندیشی .
5 . پیگیری بهزیستی بمنظور بهره مندی از پرداخت های مالیاتی اصناف جهت انجام اقدامات خیرخواه هانه و کمک به نیازمندان .
6 . مقرر گردید بهزیستی زمینی در اختیار اصناف قرار دهد تا با انجام یک سری اقدامات از سوی اصناف درآمدهای حاصل از آن صرف معلولین و مددجویان گردد.
7 . پیگیری شورای شهر بمنظور اجرایی شدن مصوبه شورای جهت  اختصاص مرکزی برای  نگهداری متدکیان و کودکان خیابانی در اختیار بهزیستی و شهرداری قرار گیرد.
8 . پیگیری شورای شهر برای در اخیار گذاشتن برخی تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر به بهزیستی بمنظور آگاه سازی عموم .