همایش  ملی پیشگیری از خشونت ،چالش ها و راهکارها  به منظور ارائه راهکارهای بهینه با  همکاری بهزیستی و دانشگاه باهنر با حضور سخنگو و معاون اول قوه قضائیه ،  معاون اجتماعی و پیشگیریاز وقوع جرم قوه قضائیه ،استاندار ، مدیر کل بهزیستی استان کرمان ،دانشجویان ، مددکاران ، مشاوران و روانشناسان در قالب چندین کارگاه  در محل سالن وحدت دانشگاه باهنر کرمان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان غلامحسین اژه ای معاون اول قوه قضائیه با اشاره به تاثیر فضای مجازی ، سازمانهای مردم نهادو اقتصاد مقاومتی در کاهش یاتشدید خشونت در جامعه بیان کرد: به دلیل گستردگی  مطالب فضای مجازی افراد باید با مدیریت زمان در راستای اسفاده بهینه از مطالب فضای مجازی  برای حل مشکلات استفاده نمایند .

معاون اول قوه قضائیه با تاکید بر اقدامات جهادی برای مقابله با خشونت و آسیب های اجتماعی عنوان کرد : اختلاف طبقاتی ، تبعیض ، اشرافی گری یکی از اصلی ترین عوامل بروز خشونت می باشد که باید راهکاری اندیشیده شود  تا عموم مردم از امکانات متناسبی برخوردار شوند .

عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی کرمان  در همایش  ملی پیشگیری از خشونت در کارگاه نقش نهادهای مدنی در زمینه پیشگیری از خشونت  با بیان اینکه 24 درصد از مردم ایران دچار اختلالات مختلف  می باشند عنوان کرد : وجود این آمار به این معنی است که  زمینه های خشونت کلامی و روانی در جامعه در حال رشد می باشد .

عباس صادق زاده یکی از اهداف مهم سازمان بهزیستی را گسترش فرهنگ مشاوره در بین خانواده ها اعلام کرد و گفت : تعدد  آسیب های اجتماعی در جامعه ، توجه به علم مشاوره و تربیت روانشناس و مشاور  متعهد و دلسوز را بیش از پیش افزایش می دهد .

ایشان همکاری سازمان های  اجماع محور و مسئولین را در کاهش خشونت و اسیب های اجتماعی رامهم دانست و بیان کرد : بباید برای حل معضلات اجتماعی از جمله خشونت که زمین ساز بسیاری از مشکلات در جامعه می شود پژوهش وطرح های عملیاتی و مفید ارائه نماییم .

وی با اشاره به وجود 350 مرکز مشاوره در استان کرمان اظهار داشت : با وجود این تعداد مرکز در استان ، ما شاهد کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی نیستیم و این یعنی مشاورین آموزش های لازم را در  خصوص ارائه مشاوره مفید و کارآمد به افراد دریافت ننموده اند .