به مناسبت دهه مبارک فجر همایش بررسی نظرات روان شناسان در تربیت کودکان با حضور دکتر عباسی مدیرکل بهزیستی ، دکتر مجتبی شجاعی سخنران این دوره آموزشی ، مدیران و مربیان مهدهای کودک سراسر شهرستانهای کرمان زرند ، بردسیر و رفسنجان در بهزیستی کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، دکتر عباسی مدیرکل بهزیستی در این همایش گفت : از آنجا که کودکان آینده سازان این مملکت می باشند ، دهه فجر را فرصتی برای برگزاری همایش در راستای تربیت کودکان با حضور مدیران و مربیان مهدهای کودک دانستیم. وی افزود : کودکان، که آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را می سازند باید مورد توجه ویژه مسئولین قرار گیرند تا با برنامه ریزی صحیح و فراهم آوردن شرایط و امکانات لازم تربیتی فرزندانی سالم بلحاظ جسمی و اخلاقی به جامعه تحویل دهیم .
مدیرکل بهزیستی کرمان با اشاره به اینکه بهزیستی یکی از وظایف نظارتی که برعهده دارد پیگیری مباحث آموزشی می باشد ، اظهار داشت : تلاش ما در آموزش  به مدیران و مربیان مهدهای کودک براین است تا سطح علمی افرادی که ارتباط مستقیم با کودکان دارند را بالا ببریم و   دانشمان را در مباحث تربیتی کودکان به روز نماییم.
وی با تاکید براینکه تجربه در کنار افزودن اطلاعات می تواند بسیاری از مشکلات تربیتی کودکان را براحتی حل نماید خاطر نشان کرد :باید آخرین الگوهای تربیتی کودکان که همان الگوی تربیت سالم کودکان است را به والدین و مربیان و مدیران آموزش دهیم.
دکتر عباسی از تلاشها و خدمات عوامل دست اندرکار در مهدهای کودک تقدیر کرد و گفت : کار در مهدهای کودک ، با کودکانی که هر کدام نمونه ای از اخلاق و رفتارهای متفاوت یک انسان می باشند ،کاری سخت و دشوار است و صرفاً عشق  وعلاقه است که کمک می کند تا مهدهای کودک به کار خود در تربیت کودکان به خوبی ادامه دهند.
وی اظهار امیدواری کرد تا برگزاری چنین  همایشهایی بتواند در کمک به اصلاح رفتارهای غلط کودکان و والدین یاری رساند.
درادامه این همایش دکتر مجتبی شجاعی سخنران این دوره آموزشی نیز به بررسی نظرات روانشناسان درخصوص تربیت فرزندان و نکات لازم برای پرورش فرزندان پرداخت و به سوالات حاضرین پاسخ گفت .