به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس همایش بزرگ دفاع مقدس با حضور  پرسنل ،رزمندگان ،ایثار گران ،جانبازان و خانواده های شهدا بهزیستی درمحل اداره کل بهزیستی کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ،دراین همایش سردار سرتیپ پاسدار نوری فرمانده سپاه ثارا… استان و از یادگاران دوران دفاع مقدس با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه دوران دفاع مقدس در نظام جمهوری اسلامی گفت : در 26 شهریور ماه 1359 صدام درپاسخ به خبرنگاران که از او پرسیدند جواب مردم ایران را چه میدهید اعلام کرد که جواب مردم ایران را در تهران می دهم و تصور  این شخص نادان براین بود که می تواند به راحتی ایران را بدست آورد؛اما نمی دانست که به سقوط کشیدن ایران عزیز و اسلامی غیر ممکن است.

وی افزود : در این دوران رشادتها و پایمردیهای جوانان و تمامی مردان و زنان ایران نشان داد که برای دفاع از میهن و اسلام تا آخرین لحظه از تلاش نخواهند ایستاد .
فرمانده سپاه ثارا… استان کرمان به لایه های پنهان دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران پرداخت و گفت: اگر چه هرچه از دوران دفاع مقدس بنویسم و بگوئیم باز هم کم است اما از مدیریت 22 بهمن تا آغاز جنگ صدام ،اتفاقاتی افتاد که بواسطه این اتفاقات معتقدین به نظام جمهوری اسلامی خون دلها خوردند.
وی با بیان اینکه مدیریت غیر انقلابی بعضی افراد در آغازین روزهای پس از انقلاب و دوران 8 سال دفاع مقدس سعی کرد تا پایه های نظام را سست نماید؛ اظهار داشت :در این دوران سخت عده ای خواسته یا ناخواسته به دشمن کمک کردند اما با همه این اتفاقات ایران بدون سلاح یا امکانات پشتیبانی توانست در مقابل هجوم عراق که از پشتیبانی و امکانات کشورهای غربی برخوردار بودند، پیروز شود.
این یادگار دوران دفاع مقدس گفت : ایران چندین قرارداد خرید تجهیزات جنگی و امنیتی چون 7 فروند آواکس و یا صدها فروند تانک با کشورهای دیگر بسته بود که طرف مقابل قرارداد ایران ، با لغو تعهدات خود تلاش بر نابودی جمهوری اسلامی نمود که به لطف خدا ناکام شد.
سردار نوری ادامه داد : علیرغم خلع سلاحهای صورت گرفته بلحاظ امکانات و نیرو، مدیریت انقلابی حزب ا… در تمام ایران به هم گره خورد و این را در آثار انقلابی که از رزمندگان، شهدا و ایثارگران بجا مانده، شاهد هستیم .
فرمانده سپاه ثارا… استان کرمان ، رهبری انقلاب را در پیروزی و سربلندی ملت ایران اولین اصل دانست و افزود:رهبری انقلاب ، وحدت ملت ایران، پایبندی به اسلام و  اعتقاد به قرآن از مواردی است که ملت ایران را به سمت پیروزی و سربلندی سوق داد و موجب استحکام نظام مقدس شد.
وی گفت : مردم ، با دست به زانو گرفتن و اعتقادات دینی خود همت کردند و توانستند دوران جنگ را پشت سر بگذارند و به خود متکی شوند و امروز در مقابل تحریم ها بایستند.
سردار نوری با بیان اینکه مردم ایران  ، همچنان الگوی سایر کشور های مسلمان هستند افزود: وظیفه ماست تا با معرفی رشادتهای دوران جنگ به نسل جوان از خود گذشتگیهای شهدا و ایثارگران را معرفی نماییم.
دکتر عباسی مدیرکل بهزیستی نیز با گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت :بهزیستی نیز در دوران دفاع مقدس و برای جمهوری اسلامی شهدا زیادی چون شهید فیاض بخش تقدیم اسلام نموده که امیدواریم با پیروی از راه ایشان برای سربلندی ایران بیش از گذشته موفق باشیم .
مدیر کل بهزیستی استان کرمان وجود جمع زیادی از رزمندگان ،ایثارگران ،آزادگان و خانواده های شاهد را در بهزیستی نشان از روحیه بالای انقلابی پرسنل بهزیستی دانست و گفت: بهزیستی استان کرمان با تقدیم 22 شهید والامقام از میان فرزندان بهزیستی ،بعد از استان تهران دومین استان شهید داده کشور است که این سند و نشان افتخار بهزیستی کرمان در دوران دفاع مقدس است .
وی بیان رشادتهای دوران دفاع مقدس را وظیفه اصلی بازماندگان دوران دفاع مقدس دانست و اظهار امیدواری کرد برگزاری چنین همایشهایی در معرفی انقلاب و ابعاد پیدا و پنهان دفاع مقدس موثر باشد.
گفتی است برگزاری این همایش با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی  و هنری همراه بود و در پایان نیز سردار نوری فرمانده سپاه ثارالله استان و مدیر کل بهزیستی به همراه حاضران با حضور در محوطه بیرونی بهزیستی و یادمان شهدا بهزیستی به مقام والای شهدا اداء احترام کردند.