همایش تجلیل از ورزشکاران معلول به مناسبت گرامیداشت روز جهانی معلولین و هفته پارالمپیک  با حضور بیش از 800 نفر از ورزشکاران ،ورزش دوستان و معلولین  در کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ،در این مراسم که جمع کثیری از مسئولین استانی نیز حضور داشتند ،دکتر عباسی مدیر کل بهزیستی استان کرمان با اشاره به نامگذاری12 آذر روز جهانی معلولین توسط سازمان ملل و هفته ملی پارالمپیک گفت : این روز نه تنها برای  یادآوری خدماتی است که دولتها و جوامع ویژه معلولین مد نظر قرار داده اند بلکه فرصتی است برای  بررسی کمبود ها و کاستی هایی که با رفع آن می توان زمینه حضور ورزشکاران را در جامعه فراهم نمود .
وی با توجه به افتخارات کسب شده توسط معلولین در عرصه های مختلف از جمله ورزش اظهار داشت : بسیاری از افتخاراتی که ورزشکاران و افراد معلول به ارمغان آورده اند ،بعضاً توسط انسانهای عادی نیز کسب نشده است .
مدیر کل بهزیستی کرمان با اشاره به  موفقیتها و عناوین کسب شده توسط ورزشکاران معلول در عرصه های مختلف ملی و بین المللی گفت: کسب مدالهای رنگارنگ ورزشکاران معلول در مسابقات پارالمپیک ،جهانی ، آسیایی و ملی نشان از همت بلند و عزم راسخ معلولینی است که معلولیت را محدودیت نمی دانند و افتخار آفرین ایران سرافراز می باشند.
وی با اشاره به اینکه بهزیستی تمام تلاش خود را بر حمایت و همراهی جامعه هدف خود می داند، افزود: هدف ما در حمایت از ورزشکاران معلول فراهم نمودن شرایط و امکانات لازم برای پیمودن پله های صعود می باشد.
دکتر عباسی در ادامه به قانون جامع حمایت از معلولین اشاره کرد و گفت : مناسبت روز جهانی معلولین فرصتی است برای یاد آوری نواقصی که در قانون جامع حمایت از معلولین وجود دارد.
وی وجود نقص در قانون جذب 3 درصد سهمیه استخدام معلولین که صرفاً مربوط به ادارات دولتی است و نبود ضمانت اجرایی برای مناسب سازی اماکن عمومی را از نواقص قانون حمایت از معلولین برشمرد و افزود: تعمیم سه درصد سهمیه استخدام معلولین به نهادهای غیر دولتی و نیمه دولتی و وجود ضمانت اجرایی  برای مناسب سازی اماکن عمومی، می تواند بسیاری از ابهامات موجود در این قانون را مرتفع نماید.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان با بیان پیشنهاد در نظر گرفتن سهمیه ای ویژه ی معلولین در اجرای طرح مسکن اجتماعی در دولت جدید گفت : با توجه به جایگزین شدن طرح مسکن اجتماعی بجای مسکن مهر ،می بایست دولت سهمیه ای با تسهیلات ویژه برای معلولین اختصاص دهد.
وی حمایت از تشکلهای غیر دولتی را از خواسته های دیگر بهزیستی برشمرد و یادآور شد که بیش از 90 درصد فعالیتهای بهزیستی به بخشهای غیر دولتی واگذار شده است که دولت باید حمایت از آنها را مد نظر قرار دهد.
دکتر عباسی به ترویج فرهنگ خیر رسانی برای کمک به جامعه هدف بهزیستی اشاره کرد و گفت: کمک افراد خیر به بهزیستی می تواند ما را در یاری رساندن به جامعه هدف و فراهم نمودن شرایط و امکانات پیشرفت در عرصه های مختلف اجتماعی ،فرهنگی ،ورزشی ،علمی و … همراهی نماید.
مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان نیز در این همایش ، تجلیل از ورزشکاران معلول  در هفته پارالمپیک  را فرصتی برای معرفی توانمندیها و استعداد های آنان بر شمرد و گفت : حضور ورزشکاران معلول در عرصه های مختلف ملی و بین المللی  یاد آور همت بلند افرادی است که عزمی راسخ برای پیشرفت و صعود دارند.
فولادی حمایت از ورزشکاران معلول را از اهداف مهم اداره ورزش و جوانان برشمرد و اظهار داشت : تلاش ما شناسایی استعداد های جدید و فراهم نمودن امکانات و شرایط لازم برای حضور ورزشکاران معلول در صحنه رقابت های ملی و فرا ملی است که امیدواریم بتوانیم در این مسیر موفق باشیم .
وی از تلاش تمامی هیئت های ورزشی بخصوص  هیئت ورزشهای جانبازان و معلولین ،نابینایان و ناشنوایان تجلیل کرد و گفت: حضور بسیاری از ورزشکاران این هیئت ها در رشته های مختلف تیم ملی معرف عملکرد خوب این هیئت هاست .
در ادامه این مراسم که با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی توسط  معلولین همراه بود از 4 خانواده شهید و جانباز که در عرصه ورزش فعالیت داشتند ، ورزشکاران پیشکسوت معلول و مدال آوران رشته های مختلف ورزشی میادین جهانی ،آسیایی و ملی با اهدا لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.