مدیر کل بهزیستی استان کرمان در همایش روسای شهرستانها و کارشناسان بهزیستی که به منظور بررسی آیین نامه ها و دستورالعملهای حوزه پیشگیری و امور اجتماعی و  با حضور معاونین ، کارشناسان ستادی، روسای شهرستانی و جمع کثیری از کارشناسان شهرستانها برگزارشد ، با اشاره به هفته دولت و رشادتهای شهیدان رجایی و باهنر و دیگر شهیدان دولت گفت : هفته دولت فرصتی است برای بیان دستاوردهای دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی از ابتدای شکل گیری تاکنون.
وی افزود: آنچه که امروز در نظام اداری جمهوری اسلامی شاهد آن هستیم ، مرهون تلاشها و کوششهای شهیدان رجایی ، باهنر و یاران باوفای آنها می باشد که ما امروز باید از این موهبت نهایت استفاده را ببریم. دکتر عباسی در ادامه به بیان خاطراتی از شهید رجایی پرداخت و گفت : آنچه که از اتفاقات ، رویدادها و خاطرات شهید رجایی ثبت شده همه نشان از تدبیر ، تعهد ، صبوری و برقراری عدالت دارد که باید از  خصایص نیکوی ایشان الگو گرفت .
مدیرکل بهزیستی مطالعه اقدامات دولتمران نظام مقدس جمهوری اسلامی و استفاده از تجربیات این دو شهید  را فرصتی برای الگو برداری نگاه خدمتگزاری به جامعه هدف بهزیستی و خدمت در نظام اداری ایران برشمرد و اظهار داشت : بی شک از ابتدای انقلاب تاکنون افراد زیادی بودند که بنای تلاش و خدمتگزاری خود را طبق فرمایشات امام راحل (ره) بر خدمت بی منت نهادند که با آشنایی با زندگی و خدماتی که این افراد ارایه نمودند می توان برای ساختن ایران اسلامی الگو برداری نمود.
دکتر عباسی خطاب به پرسنل بهزیستی استان کرمان اظهار داشت :با شروع کار دولت جدید همه باید برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته خدمت نماییم.
وی با تأکید بر اینکه در کشور ایران که اسلام اعتقاد دینی و مذهبی ملت می باشد فرصت برای خدمت رسانی با توجه به اعتقادات مذهبی وجود دارد و باید از این امکان الهی به نحو احسن استفاده نمود.
مدیر کل بهزیستی ضمن تلست به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) به وجود ایرانیان مسلمان و تأثیر گذار از صدر اسلام تاکنون اشاره نمود و گفت : امام جعفر صادق(ع) که رئیس مذهب شیعیان است 4000 شاگرد داشت که از این تعداد 500 نفر ایرانی بودند و این نشان از جایگاه ایرانیان در علم ،مذهب و خدمت به اسلام است.
وی اظهار امیدواری کرد با تأسی از این بزرگان بتوانیم در راه رضایت خدا گام برداریم.
وی در ادامه به ارایه نکات تخصصی درخصوص انجام فعالیت های بهزیستی در حوزه های مختلف پرداخت و خاطر نشان کرد : برگزاری چنین نشستهایی با حضور روسای شهرستانها ،کارشناسان و مسئولین ستادی کمک می کند تا با استفاده از نظرات و تجربیات مختلف ، خدمات بهتری به جامعه هدف بهزیستی ارایه شود.
دکتر عباسی بررسی دستور العملها و آیین نامه ها را از اهداف برگزاری این نشست دانست و افزود:کارشناسان ، روسا و معاونین دراین نشست یک روزه با مروری بر آیین نامه و دستور العملها  می توانند اطلاعات خود را به روز نمایند.
دکتر عباسی بررسی مشکلات و بیان راهکارها برای رفع نواقص موجود در ارایه خدمات به مددجویان بهزیستی را هدف دیگر برگزاری این نشست برشمرد و اظهار داشت : تبادل افکار و خرد جمعی که در اینگونه نشست ها صورت می گیرد، می تواند راه حلی باشد برای ارایه خدمات بهتر و بیشتر به نیازمندان .
مدیرکل بهزیستی استان کرمان خاطر نشان کرد : به عنوان خروجی این نشست ها از این پس تیم خبره ای از کارشناسان ستاد به منظور بررسی پرونده ها و اقدامات به شهرستانها اعزام می شوند تا نتایج این نشست ها را در عمل بررسی نمایند .
وی با تاکید بر انجام مشاوره های لازم در شهرستانها برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، معلولیت ها و حوزه اعتیاد گفت : کارشناسان باید در شهرستانها با انجام مشاوره های تخصصی لازم در بحث پیشگیری ،فعالانه  اقدام نمایند.
دکتر عباسی در ادامه به کمیته های بازتوانی و پایش پرونده ها در بهزیستی اشاره نمود و یادآور شد : برگزاری کمیته های بازتوانی و پایش پرونده ها در حوزه های ،اجتماعی ،توانبخشی و پیشگیری تلاش بهزیستی بر توانمند سازی مددجویان و خروج افراد توانمند از چرخه حمایتی است تا افراد نیازمند جدید به این حوزه وارد شوند.