همایش سلامت سالمندی با حضور معاون توانبخشی ، معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان کرمان ، رئیس اداره بهزیستی رفسنجان و مسئولین شهرستان رفسنجان با همت بنیاد فرزانگان و همکاری حوزه توانبخشی اداره کل بهزیستی کرمان در رفسنجان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان علیرضا اسدی معاون توانبخشی بهزیستی کرمان در این همایش با اشاره به انتخاب سبک زندگی سالم افرا جامعه گفت : تعاملات اجتماعی مناسب ، حمایت های دولت و همچنین تغییر نگرش افراد در خصوص دوره سالمندی به داشتن دوره  سالمندی سالم منجر می شود .

اسدی تغذیه مناسب را یکی از شاخص های موثر در داشتن سالمندی سالم دانست و اظهار داشت : تغذیه مناسب از دوران کودکی ، عدم استفاده از مواد مخدر ، داشتن تحرک و ورزش و استفاده از توانمندی های سالمندان می توانیم جامعه را به سمت سالمندی سالم هدایت نماییم .

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی مراقبت از سالمندان خاطر نشان کرد : ورزش و پیاده روی یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های پیشگیری از پوکی استخوان در دوره سالمندی و همچنین به چالش کشیدن ذهن از طریق حفظ و خواندن شعر می تواند از بیماری شایع آلزایمر در دوران سالمندی پیشگیری کند .