همزمان با مراسم اختتامیه نمایش «به خاطر یه لقمه نون …» که با هنرمندی معلولین ناشنوا  از 23 اردیبهشت تا 8 خرداد اجرا شد ،همایش پیوند ورزش ،هنر و معلولین با همکاری بهزیستی ،فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان برگزار شد.

یه لقمه نون ورزش را به تئاتر پیوند داد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این همایش گفت: نمایش به خاطر یه لقمه نون و استقبال جمعی از ورزشکاران از این نمایش باعث پیوند ورزش با تئاتر شد.
فرشید فلاح افزود: این نمایش مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، بهزیستی و جمعی دیگر از مدیران را کنار هم نشاند تا با دیدن هنر این هنرمندان ناشنوا برای حضور هرچه بیشتر معلولان در اجتماع و توانمندسازی آنها به تفکر بپردازند.

 وی بیان کرد: این افراد توان یاب توانایی بسیاری دارند و توانستند محور وحدت گروه ها و افراد زیادی باشند.

وی گفت: پیام با استفاده از ابزار مناسب در قالب هنر می تواند تاثیرگذار و جذاب باشد و یک لقمه نون راهی را باز کرد تا پیشکسوتان و بزرگان در کنار معلولان بیش از گذشته قرار گیرند.

اجرای تئاتر توسط هنرمندان ناشنوا بینشی نو بود
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان هم گفت: این اقدام گروه تئاتر ناشنوا یک بینش نو و تفکر جدید بود که بی شک پشت این برنامه بارش فکری جوانان نهفته است.
محمود محمودی نیا افزود: اگر قرار است جامعه به سمت پیشرفت برود باید بینش نو وجود داشته باشد و اهرم های معجزه آسا می تواند تاثیرگذاری معجزه آسایی داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: نه تنها معلولیت محدودیت نیست بلکه توانمندی بزرگی است که در این کار گروهی همدل شدند و تمرین صمیمت و دوستی کردیم.

برای حضور معلولان در اجتماع عهد ببندیم
مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز در ادامه این همایش گفت: همه ما در جامعه به حضور چنین افرادی مانند این هنرمندان نیاز داریم.
عباس صادق زاده اظهار کرد: بیایید برای حضور معلولان در اجتماع و در فعالیت های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و … تفاهم نامه و عهد ببندیم.
وی گفت: از همین اکنون آغاز کنیم و بنا را بگذاریم برای برگزاری جشنواره ای که توانمندی های این عزیران را در همین استان به نمایش بگذارد و در واقع میدان را برای رقابت گروه های داخل استانی در کرمان داشته باشیم.
همچنین قرار شد بین ادارات کل بهزیستی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و سایر دستگاه های مرتبط، فردی را به عنوان محور این کار انتخاب و با ابلاغ مشترک این سه دستگاه و تشکل های مردم نهاد زمینه برگزاری جشنواره را برای حضور فعال معلولان در جامعه فراهم کنند.

همگی سنگ تمام گذاشتند
در این همایش عده ای از مهمانان و بزرگان در حمایت از هنرمندان تئاتر ناشنوای کرمان سنگ تمام گذاشتند.
میلاد شیخ فخرالدینی بازیکن کرمانی تیم فوتبال استقلال که سابقه بازی در تیم های تراکتورسازی تبریز و مس کرمان را نیز دارد، در این همایش پیراهن خود در تیم استقلال را به این گروه تئاتر اهدا کرد.
محمدحسین ابارقی دونده کرمانی که توانسته در رقابت های آسیایی با رکورد شکنی، مدال طلا کسب کند، در این همایش در اقدامی ارزشمند و پسندیده مدال طلای خود را به این هنرمندان ناشنوا و به صورت نمادین به جاوید بازیگر نقش اول این نمایش تقدیم کرد.
لحظاتی از اهدای این مدال طلا نگذشته بود که خبر رسید سید مهدی طبیب زاده نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان اعلام کرده این مدال را به قیمت 100 میلیون ریال برای حمایت از این هنرمندان خریداری خواهد کرد.
محمدحسین مولا رییس هیات ورزش های ناشنوایان استان کرمان نیز در این همایش 40 میلیون ریال وجه نقد را به این هنرمندان اهدا کرد و گفت: در شرایطی که هفته گذشته پول تهیه لباس ورزشکاران خود را برای اعزام به مسابقات نداشتیم اما وقتی هنر این معلولان را دیدم به خود گفتم باید برای آنها هدیه ای تدارک ببینم.
پیش از این نیز در روزهای گذشته همزمان با اجرای این تئاتر، فرزاد حسینخانی کاپیتان تیم مس کرمان و اعضای تیم هندبال مس کرمان پیراهن خود را به این هنرمندان اهدا کردند.
همچنین جمعیت هلال احمر استان کرمان پیراهن ویژه امداد و نجات را به این گروه تقدیم کرد.
میلاد مقیمی زاده نیز برای پیگیری امور انتخاب شد تا کار را بزودی آغاز کند.
همچنین تفاهم نامه ای بین جامعه فرهنگ، هنر و ورزش برای حمایت از افراد توان یاب به امضا رسید.