کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در بهزیستی کرمان با حضور اعضاء برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان دراین جلسه دکتر دریجانی معاون پیشگیری بهزیستی کرمان با اشاره به نقش مهم پیشگیری در مقابله با مصرف مواد مخدر گفت : حذف موازی کاری دستگاههای دولتی ، حرکت همه نهادها در مسیر سیاست های ابلاغی مبارزه با مواد مخدر ، استفاده بهینه از اعتبارات محدود و نیروی انسانی موجود و ارائه آموزشهای لازم از سنین پائین کمک کمک خواهد کرد. تا برنامه های پیشگیری تأثیرگذاری بیشتری در جامعه داشته باشند.

وی استفاده از گروههای متخصص و توانمند را برای تیم سازی در سطح  کلان و تسریع آن در ادارات و دستگاههای دولتی را یکی دیگر از راههای موثر در اجرای برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد.
در ادامه این جلسه فلاح جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز افزایش آمار اعتیاد در بین دانش آموزان را خطری جدی دانست و گفت : آموزش و پرورش باید برنامه های خود را برای مقابله با آسیب اعتیاد در مدارس اعلام نماید تا براساس برنامه مدون تنظیم شده اقدامات و آموزشهای لازم صورت گیرد.
وی نقش دستگاهی چون سازمان تبلیغات اسلامی را نیز برای کاهش اعتیاد در جامعه بسیار موثر دانست و گفت : شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آماده ارایه آموزشهای لازم به روحانیون جهت انتقال مطالب آموزشی مورد نیاز به جامعه از طریق شرکت عموم در مساجد ، تکایا و برنامه های مذهبی می باشد.
فلاح توجه به روستاها را نیز یکی دیگر از مواردی عنوان کرد که باید از سوی اداره کل ورزش و جوانان مورد پیگیری قرار گیرد و با توسعه ورزش های محلی و ارایه آموزشهای لازم مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی در روستا ها دنبال شود.
جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان جایگاه صدا و سیما را در مقابله با آسیب های اجتماعی بسیار تأثیر گذار دانست و گفت : در کنار دستگاههای دولتی استفاده از توان NGO ها (سازمانهای مردم نهاد ) کمک خواهد کرد تا بتوانیم در بین جامعه مباحث آموزشی را با جدیت پیگیری نمائیم.
وی در ادامه از دستگاههایی چون هلال احمر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز خواست تا برنامه های خود را هرچه سریعتر به شورا اعلام نمایند.
گفتنی است در ادامه این جلسه اولویت های فرهنگی پیشگیری مبارزه با مواد مخدر براساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری عنوان شد و مقرر شد باتوجه به تعیین فضای برگزاری نمایشگاه دایمی جهت پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی تمام دستگاههای عضو  برای راه اندازی نمایشگاه همکاری نمایند.