اولین دوره کلاسهای آموزشی شنا ویژه گروههای معلولین(آقایان ) به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی معلولین و با حضور مدیرکل بهزیستی کرمان ،روسای هیأتهای ورزشی نابینایان، جانبازان و معلولین و ناشنوایان در کرمان آغاز بکار کرد.
به گزارش روابط عموlمی اداره کل بهزیستی استان کرمان دکتر عباسی مدیر کل بهزیستی استان کرمان در مراسم افتتاحیه این دوره از کلاسها  با تأکید بر تأثیرات ورزش در زندگی همه  افراد بویژه معلولین گفت : این کلاسها به منظور ایجاد نشاط و سلامتی در روح و جسم معلولین و آب درمانی این گروه راه اندازی شده است .

وی با بیان اینکه برگزاری کلاس شنای معلولین برای اولین بار در کرمان صورت گرفته است افزود : در این دوره از کلاسها با توجه به توافقات انجام شده ، معلولین می توانند طی دو روز در هفته در ساعتهای تعیین شده  ازفضای استخر بهره مند گردند .
وی با اشاره به وجود ورزشکار کرمانی صاحب مقام در کشور در رشته شنا چون سید شورش دلپسند که خود از معلولین ضایعه نخاعی می باشدافزود : این مربی که خود از معلولین و دارای مقامهای کشوری در ورزش شنا است ثابت کرده است که می توان با فراهم آوردن امکانات و شرایط لازم و با پشتکار خود معلولین  ،در عرصه های مختلف اجتماعی ،فرهنگی و خصوصاً ورزش پیشرفت نمود.
گفتنی است علاوه بر سید شورش دلپسند مربی ضایعه نخاعی شنا ،دو مربی دیگر  در این دوره از کلاسها معلولین کرمانی را در رشته ورزشی شنا آموزش می دهند .