اولین دوره آموزشی آئین همسر داری با حضور مدیر کل بهزیستی کرمان ، جمعی از مسئولین استانی و با حضور تعدادی از زوجهای جوان در شرف ازدواج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، در مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی دکتر عباسی مدیر کل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اهمیت مباحث آموزشی برای داشتن زندگی سالم و پایدار در خانواده ها گفت: بر اساس نشستی که در شیراز با حضور مدیران استانی سراسر کشور برگزار شد،مقرر شد تا هر استان یکی از آسیب های اجتماعی و جرایم موجود در جامعه را مورد بررسی قرار دهد و تلاش کند تا آن آسیب را در سطح استان کاهش دهد.

وی افزود: بر اساس توافق صورت گرفته هریک از استانها می بایست با توجه به کمیته تشکیل شده در سطح استان و انجام کارهای کارشناسی و تحقیقات علمی نتایج خود را به استانهای دیگر نیز اعلام نماید تا با اجرا ی موفقیت های کسب شده کشور را به سمت داشتن جامعه ای سالم پیش ببریم .
مدیر کل بهزیستی با بیان اینکه موضوع مورد بررسی در استان کرمان« طلاق توافقی» می باشد،افزود: در استان کرمان با تشکیل کمیته ای  از دستگاههای مرتبط مقرر شد تا با اجرای دوره های آموزشی چون آئین همسر داری ویژه زوجین در شرف ازدواج به زوجهای جوان بیاموزیم که چگونه رفتار کنند تا کانون خانواده شان گرم و پایه های زنگی مشترکشان همواره مستحکم باشد.
وی گفت : در حال حاضر بر اساس آمار موجود 80 درصد طلاقهای توافقی صورت گرفته با  درخواست خانمها به دادگاه خانواده  صورت می گیرد که با توجه به آمار موجود در کشور ایران اسلامی وجود یک طلاق هم خوشایند نیست.
وی با بیان اینکه باید با تکیه بر مباحث دینی و مذهبی و ارایه آموزشهای لازم خانواده ها را از جنگ نرم و هجوم فرهنگی که بیگانگان برای سست نمودن پایه های خانواده در ایران برنامه ریزی نموده اند،آشنا کرد؛ افزود:  اگر زوجین ما وجودشان از اطلاعات و آگاهیهای مورد نیاز پر باشد هیچگاه به سمت بهره بردن از شبکه های ماهواره ای موجود نمی روند و در برابر هجوم این چنینی بیگانگان ایمن خواهند بود.
وی اظهار داشت : بر اساس توافق صورت گرفته با اداراتی چون ثبت احوال و دادگستری زوجینی که آموزشهای آئین همسرداری را سپری نکرده باشند عقد آنها به صورت رسمی ثبت نخواهد شد و تمامی زوجین در شرف ازدواج ملزم به گذراندن این دوره آموزشی می باشند.
در ادامه این مراسم خالقی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل  استان کرمان نیز برگزاری چنین دوره هایی را برای جلوگیری از آسیب اجتماعی طلاق موثر دانست و گفت: بهزیستی تاکنون برنامه های خوبی برای آموزش خانواده ها و پیشگیر از بروز آسیبهایی از این دست انجام داده که امیدواریم با همکار ی نهاد های  دیگر این روند ادامه یابد.
وی دو عامل عدم اطلاع زوجین از مسایل فردی و حقوقی و کم رنگ شدن مسایل اخلاقی را در برزو طلاق حائز اهمیت برشمرد و افزود : استان کرمان در کشور جایگاه 25 را دارد که می توان با تلاش این رقم را به طور چشمگیر کاهش داد.
گفتنی است در ادامه این مراسم دکتر کریمی افشار و دکتر غنی زاده به بیان مطالبی در خصوص رفتار زوجین برای جلوگیری از بروز مشکلات خانوادگی و اخلاقی در زندگی مشترک پرداختند.