به دنبال اقدام موهن فیلمسازان آمریکایی به ساحت مقدس رسول الله و انتشار کاریکاتور در فرانسه  بهزیستی کرمان با برگزاری دوره آموزش مفاهیم دینی ویژه مدیران و مربیان مهد های کودک به بررسی ابعاد شخصیتی و زندگی حضرت محمد (ص) پرداخت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ،دکتر عباسی مدیر کل بهزیستی کرمان در این برنامه که با حضور بیش از 300 نفر از مربیان و مدیران مهد های کودک سراسر استان برگزار شد ،ضمن محکوم نمودن توهین به پیامبر اسلام خطاب به مدیران و مربیان مهد های کودک گفت: وظیفه خانواده ها و مهد های کودک است تا با معرفی ابعاد شخصیتی پیامبر و آموزه های دین اسلام فرزندانمان را نسبت به اسلام مطلع و آگاه پرورش دهیم.

وی افزود :وجود 555 مهد کودک در استان کرمان نشان از اهمیت تعلیم و تربیت در مهد های کودک است زیرا کودکانمان بهترین ساعات روز خود را در مهد کودک سپری می کنند .
وی نظارت و تأکید ویژه اداره کل بهزیستی استان کرمان را بر ارایه آموزشهای دینی – اسلامی به کودکان ر یادآور شد و گفت : در این راستا با دقت فراوان به وظیفه قانونی ،شرعی ،انقلابی و فردی خود عمل خواهیم کرد.
در ادامه حجت الاسلام الله وردی رئیس حوزه های علمیه استان کرمان نیز با اشاره به اقدام وقیح فیلمسازان آمریکایی گفت: پیامبر اسلام الگوی کامل یک انسان است که بی شک نمی توان هیچ نقص و کمبودی در شخصیت ایشان یافت .
وی با بیان اینکه رسول الله در تمام زندگی خود توجه به انسانها و انجام کار های درست و صحیحی را سرلوحه امور خود قرا داده بودند گفت : پیامبر بزرگ اسلام که معصومیت و پاکی ایشان بر تمام ادیان الهی واضح است  حتی در رفتار با کودکان نهایت دقت و ظرافت را انجام می دادند.
حجت الاسلام الله وردی  اظهار داشت : اینک وظیفه مدیران و مربیان مهد های کودک است که با شناساندن اسلام و بیان رفتار های درست و شخصیت واقعی پیامبر کودکانمان را مطابق با موازین اسلام آموزش دهند .
وی یاد آور شد : پاسخ جهان اسلام در مقابل توهین به پیامبر نشان داد که مسلمانان برای دفاع از اسلام و مسلمانان از جان خود نیز خواهند گذشت.