جلسه شورای سالمندان رفسنجان با حضور رئیس  و کارشناسان حوزه توانبخشی اداره بهزیستی  رفسنجان ، فرماندار ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس اداره بیمه سلامت در محل فرمانداری رفسنجان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از رفسنجان محمود حیدری رئیس اداره بهزیستی رفسنجان با بیان اینکه شورای سالمندان در 5 کارگروه تخصصی با محوریت بهزیستی تشکیل شده  است ؛ عنوان کرد : مرکز توانبخشی روزانه بزرگسالان ویژه افراد بالای 60 سال با هدف ارائه خدمات کاردرمانی و فیزیوتراپی دائر شده است که سالمندان در این مرکز به انجام  فعالیت های هنری ،گلسازی ، قالیبافی ،  مشغول می باشند .

محمود حیدری با اشاره به برنامه های متنوع رادیویی ویژه سالمندان گفت : با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و رادیو رفسنجان برنامه های شاد  برای سالمندان اجرا و مرکز تحقیقات سالمندی با تعامل معاونت بهداشتی دانشگاه شناسایی سالمندان در روستا و ارجاع به مراکز مربوطه در دستور کار  خود قرار داده است .

حمید ملانوری فرماندار رفسنجان با تاکید بر توجه ویژه به نیازهای اساسی سالمندان گفت : برای کاهش نا امیدی و رفاه حال سالمندان مرکز تحقیقات سالمندی باید در قالب طرح های علمی و پژوهشی رسیدگی به مشکلات معیشتی ، بهداشتی و تغذیه  سالمندان را در اولویت قرار دهد .

 فرحناز جعفری کارشناس سالمندان حوزه معاونت بهداشتی اظهار داشت : با توجه به جمعیت 5/8% سالمندان در شهرستان رفسنجان دانشگاه علوم پزشکی برای افراد بالای 50 سال شاخص های متنوع  سلامت از جمله  ، شیوه صحیح زندگی و تغذیه مناسب را جهت ورود به سن سالمندی آموزش می دهد .