همزمان بابیست و سوم مهرماه روز جهانی عصای سفید طی مراسمی با شکوه در محل سالن اجتماعات شهید نشاط بهزیستی استان کرمان از 47 نخبه نابینا تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان در این مراسم که با حضور مدیرکل و مسئولان بهزیستی کرمان ، مدیرکل ورزش و جوانان استان ، معاونین پشتیبانی ادارات کل بهزیستی استانهای خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خراسان جنوبی ، یزد و سیستان و بلوچستان و جمع کثیری از نابینایان و خانواده ایشان و همچنین مدیرعامل انجمن نابینایان استان و رئیس هیئت ورزشی نابینایان و کم بینایان کرمان برگزار شد ، دکتر رضا عباسی مدیرکل بهزیستی طی سخنانی گفت هم اکنون تعداد 2418 نابینا و کم بینا تحت حمایت بهزیستی دراستان کرمان هستند که از این تعداد 91 نفر دانشجو و 387 نفر نیز دانش آموز هستند.

مدیرکل بهزیستی افزود: درحال حاضر 400 ورزشکار حرفه ای نابینا در تیم های مختلف ورزشی این گروه از معلولین سازماندهی شده اند که 20 نفر از ایشان هم اکنون عضو تیم های ملی ورزشی نابینایان کشور هستند و 20 نفر دیگر از ایشان نیز دارای مدالهای رنگارنگ و صاحب عناوین قهرمانی ورزشی در میادین کشوری ، جهانی و آسیبایی هستند.

دکتر عباسی در ادامه سخنان خود پیشگیری را بهترین راه جلوگیری از بروز و شیوع معلولیتها بویژه نابینایی عنوان کرد و افزود در سال 1391 با اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در سطح استان کرمان چشم 101267 کودک 3 تا 5 ساله معاینه شد که از این تعداد 294 کودک یعنی 7/3 کل کودکان معاینه شده مبتلا به تنبلی چشم تشخیص داده شدند که هم اکنون در حال طی مراحل بعدی درمان هستند .

مدیرکل بهزیستی استان گفت : انتظار بنده و همکارانم بعنوان مددکاران اجتماعی از عموم مردم و هم استانیهای عزیز  بویژه مسئولان و متولیان امور استان این است تا بیشتر از گذشته در کنار هم و با همدلی و نوع دوستی بیشتر برای ایجاد شرایط مناسب جهت ارتقاء همه جانبه سطح زندگی فردی و اجتماعی معلولین بویژه نابینایان گام برداریم .

برپایه این خبر در ادامه این مراسم که با اجرای برنامه های متعدد فرهنگی و هنری توسط هنرمندان نابینا همراه بود با اهداء لوح سپاس و هدایایی از 47 نابینای نخبه و برجسته در حوزه های علمی ، ورزشی ، اجتماعی ، فرهنگی ، نابینایان ایثارگر و… تجلیل شد.