مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اهمیت آموزش درهفت سال اول زندگی ،افزود: به طور متوسط  10 درصد از کودکان از آموزش مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی بهره‌مند می‌شوند  و 5 درصد کودکان توسط سایر دستگاه‌‌های اجرایی آموزش می‌بیند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، محمد نفریه مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در نشست با مدیرکل بهزیستی استان کرمان و  کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور از وجود 25 هزار کودک بدسرپرست و بی‌سرپرست تحت حمایت بهزیستی در سطح کشور خبرداد و اظهار داشت: 15 درصد کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست در استان کرمان توسط بهزیستی حمایت می شوند.

وی وضعیت آسیب‌های اجتماعی را به یک قیف تشبیه کرد و افزود: ورودی این قیف در اختیار متولیان آموزشی و فرهنگی جامعه است و خروجی‌های این قیف به بهزیستی سرریز می‌شود.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشوربا مقایسه سرانه‌های اعتباری و تعداد خدمت‌گیرندگان و پشت نوبتی‌ها اظهارداشت : در حالی‌که سرانه‌های اعتباری ثابت می‌باشد تعداد گروه‌های هدف هرساله درحال افزایش است.

نفریه با اشاره به اهمیت آموزش درهفت سال اول زندگی ،افزود: به طور متوسط  10 درصد از کودکان از آموزش مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی بهره‌مند می‌شوند  و 5 درصد کودکان توسط سایر دستگاه‌‌های اجرایی آموزش می‌بیند.

وی یاد آور شد: علیرغم ورود آموزش و پرورش به آموزش‌های پیش دبستانی اما هیچ برنامه مدونی برای استفاده 85 در صد باقی مانده برای بهره‌مندی از آموزش کودکان وجود ندارد و مراکز پیش دبستانی آموزش و پرورش صرفا به دنبال جذب 10 درصد کودکان پذیرش شده در مهدهای کودک می‌باشند.

 مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور  با اشاره به اجرای طرح توزیع غذای گرم در مهدهای روستایی خاطرنشان کرد: این طرح سبب کاهش 50 درصدی سوء تغذیه در بین کودکان شده است  و بهزیستی با جدیت افزایش کودکان برای استفاده از آموزش‌های سنین خرسالی را با اجرای طرح‌های تشویقی از جمله توزیع یک وعده غذای گرم دنبال می‌کند.

897 خانواده متقاضی فرزندخوانده در کرمان

عباس بلندی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان نیز در این نشست گفت: در شیرخوارگاه مادر کرمان 115 کودک در سالجاری پذیرش شده اند  که 98 کودک به عنوان فرزندخوانده به خانواده ها سپرده شده و 52 کودک نیز به خانواده‌ برگردانده شده اند.

وی از وجود 897 خانواده متقاضی فرزندخوانده خبرداد و گفت: تاکنون با 193 خانواده مصاحبه شده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کرمان با بیان اینکه در مجموع 3 هزار و 500 کودک بی‌سرپرست تحت عنوان فرزندان شبه‌خانواده یا امدادبگیر از خدمات بهزیستی بهره‌مند شده‌اند اظهار داشت : 274 فرزند ازمراکز بهزیستی ترخیص شده‌اند که به دلیل کسری اعتبارات به این تعداد هزینه ترخیص پرداخت نشده است.

 

انتهای پیام/