با اجرای طرح یاوران بهزیستی در کرمان از مردم برای ارایه خدمات استفاده نمایید

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ،علیرضا رزم حسینی در دیدار با مدیر کل وجمعی از کارمندان بهزیستی استان کرمان که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد با تاکید بر  اجرای طرح یاوران بهزیستی برای اولین بار در استان کرمان گفت : با توجه به الگوهای موجود در کشور های پیشرفته از مردم برای ارائه خدمات به خود آنها استفاده کنید.
استاندار کرمان با اشاره به جمعیت 3 میلیون نفری استان کرمان افزود :  می توان با جذب 20هزار یاور بهزیستی و افرادی از خانواده های آسیب دیده به صورت داوطلب از این طریق خدمات و آموزش های اجتماعی به خانواده ها منتقل شود .

وی تاکید کرد:نباید عادت کنیم اداره دولت را با مکانیزم دولتی انجام دهیم زیرا این روش مرگ ما است و دولت باید نقش نظارت عالیه داشته باشد و باید از ظرفیتهای دولت در ایجاد طرح های نو و کمک مردم استفاده کنیم.
استاندار کرمان با اشاره به تأکید مدیر کل بهزیستی بر واگذاری بسیاری از خدمات در این سازمان به بخش غیر دولتی از مجموعه بهزیستی خواست طرح یاوران بهزیستی را کلید بزنند و دولت نیز در این زمینه کمک می کند و باید نوع دوستی و انسان دوستی که در وجود ما بوده است احیا شود.
رزم حسینی بر عدم مناسب سازی اماکن عمومی در سطح شهربرای تردد معلولین اشاره کرد و  گفت: باید به کمک شهرداری و دیگر دستگاه های اجرایی طرحی از سوی بهزیستی تنظیم شود که مسیرها و فضای داخل ادارات برای معلولین مناسب سازی شود.
وی از راه اندازی اولین کار گروه مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری در استان خبر داد و گفت: باید به هر روشی که می توانیم گسست های اجتماعی ایجاد شده در جامعه را با جلب اعتماد مردم برطرف کنیم.
استاندار کرمان افزود:مردم باید به مدیرانشان اعتماد کنند و احساس نکنند که آنها عدالت را رعایت نمی کنند و باید از راه های مختلف این اعتماد را به مردم برگردانیم .
وی ادامه داد:می خواهیم ترکیب دولت با دستگاه های نظارتی را در استان بوجود بیاوریم و بهانه را از مدیرانی که معتقدند  دستگاه های نظارتی اجازه فعالیت نمی دهند، بگیریم.
وی تصریح کرد:در این راه می خواهیم از فساد احتمالی پیشگیری کنیم و به دنبال مچ گیری و بردن آبروی افراد نیستیم زیرا این عملی غیر دینی و غیراخلاقی است.
  رزم حسینی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: این موفقیت را باید اول به شهدای والای مقام هسته ای و خانواده آنها که باعث شدند دانش هسته ای در کشور ما به وجود بیاید و همچنین دانشمندانی که فداکاری می کنند تا دانش هسته ای در کشور ما بماند تبریک بگوییم.
استاندار کرمان از ملت ایران که 12 سال تحریم های ظالمانه را تحمل و در این مسیر پایمردی کردند نیز تشکر نمود و گفت : این پیروزی متعلق به رهبری است زیرا رهبر معظم انقلاب فضایی را به وجود آوردند که ایران بتواند در مذاکرات هسته ای با قدرت حاضر شود و به توافقی که عزت ایران حفظ شود دست پیدا کند.
وی در ادامه از دولت تدبیر و امید نیز که اولین قفل را با کلید تدبیر و درایت باز کرد و تیم مذاکر کننده متخصص هسته ای که با ادب ، رفتار و گفتار اسلامی و در شرایطی نابرابر به این موفقیت دست یافت تشکر نمود.

برون سپاری خدمات و ارتباط با مردم در بهزیستی زیاد است

مدیر کل بهزیستی استان کرمان نیز در این دیدار با بیان اینکه بهزیستی از معدود دستگاه هایی است که برون سپاری خدمات و ارتباطش با مردم زیاد است گفت:از 53 مرکز نگهداری معلولین و سالمندان بهزیستی هیچ یک دولتی نیست و این مراکز با بهترین کیفیت خدمات را ارائه می کنند.
عباس صادق زاده افزود:همچنین57 مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در استان وجود دارد که تنها یکی از آنها دولتی است .
وی با بیان اینکه پهنه کار بهزیستی و ارتباط آن با مردم وسیع است گفت: این هفته فرصتی است که از افرادی که این خدمات را ارائه می کنند تقدیر و تشکر کنیم.
وی ادامه داد:علیرغم اینکه بهزیستی سازمانی است که بیشتر خدمات تخصصی و اجتماعی را ارائه می کند اما متاسفانه به عنوان یک سازمان حمایتی شناخته شده است و ما در این مدت تلا ش کرده ایم که خدمات تخصصی بهزیستی را در جامعه گسترش دهیم.
صادق زاده از اجرای چند طرح جدید سخن گفت و افزود:اجرای طرح “مدیریت راهبردی کاهش آسیب های اجتماعی ” و چند طرح اجتماعی دیگر  در دستور کار است  و مطالعات زیادی روی این طرح ها انجام شده است و اجرای آن می تواند تاثیر گذاری خوبی در جامعه داشته باشد و مسیر بهتر زیستی را در جامعه تسهیل کند.
وی با بیان اینکه رویکرد دولت یازدهم در مسائل اجتماعی ، توجه به رفاه اجتماعی و توزیع عادلانه خدمات است گفت:تلاش می کنیم که از بهزیستی دولت محور به سمت رویکرد بهزیستی مردم محور سوق پیدا کنیم.
مدیر کل بهزیستی استان کرمان با تاکید بر همکاری با دستگاه های تولید کننده فکر علمی اجتماعی افزود:در این راه از پتانسیلی که در دانشگاه ها وجود دارد استفاده کرده ایم و چندین جلسه و کارگروه تشکیل داده ایم تا بتوانیم فکر خوب علمی را در جامعه پیاده کنیم.
وی ادامه داد: باید ریشه برخی اشکالات را که به صورت نا هنجاری در جامعه بروز پیدا می کند را شناسایی کنیم .