اکبر دستجردی -قلعه گنج به مناسبت هفته دولت جلسه هم اندیشی بهزیستی با مدیران عامل خانه های کودک و نوجوان  با حضور دکتر عباسی مدیر کل بهزیستی ،آزیتا سعیدی معاون امور اجتماعی ، کارشناسان شبه خانواده، و مدیران و مربیان خانه های کودک نوجوان برگزار شد
دکتر عباسی مدیرکل بهزیستی در این جلسه هم اندیشی گفت : برگزاری دوره های آموزشی ویژه تربیت کودکان مراکز و هم اندیشی های مختلف در آشنایی مددکاران و مسئولین مراکز شبه خانواده با قوانین  و مقررات و افزایش کیفیت خدمات ارایه شده بسیار موثر می باشد.
وی با اشاره به اینکه 54 خانه کودک و نوجوان در سطح استان در 10 شهرستان پذیرای 1350 فرزند بهزیستی می باشند افزود : این رقم سوای از 2000 کودکی است که در خانواده های اقوام خود نگهداری و از بهزیستی یارانه دریافت می کنند .

مدیرکل بهزیستی وجود این کودکان را دلیل  توجه بیشتر به بحث تعلیم و تربیت آنها دانست و گفت : واگذاری 80 درصد خدمات بهزیستی به بخش خصوصی به معنای کوچک کردن دولت است اما در کنار بخش خصوصی پرداخت یارانه و نظارت بر آنها موجب خواهد شد تا بتوانیم در کنار هم ( بخش دولتی در کنار بخش خصوصی ) خدمات بهتر و با کیفیت تری را به کودکانی که پناهشان هستیم ارایه نمائیم.
وی با تاکید براینکه باید رقابت توأم با رفاقت را در مراکز داشته باشیم اظهار داشت : رعایت اخلاقیات و کمک به رفع نواقص و معایب موجود در مجموعه کاری، احساس امنیت و اعتماد جامعه را نسبت به خدمات بهزیستی و دولت افزایش می دهد.
دکتر عباسی برگزاری دوره های آموزشی را فرصتی برای ارتقاء سطح علمی مربیان ، مددکاران و مدیران مراکز شبه خانواده بهزیستی دانست و گفت : کار در مجموعه شبه خانواده و خانه های کودک و نوجوان بهزیستی کاری سخت و پیچیده اما به ظاهر آسان است که در صورت سهل انگاری موجب زیر سوال رفتن تمامی خدمات می گردد.
وی به مسئولین خانه های کودک و نوجوان توصیه کرد تا جایی که امکان برگشت فرزندان مرکز خود به خانواده هایشان وجود دارد این اقدام صورت گیرد.
در ادامه دکتر بهرام نژاد مدرس دانشگاه در این هم اندیشی به بیان نکاتی در خصوص مهارتهای زندگی پرداخت و گفت : فلسفه وجودی تربیت فرزندان این است که بتوانیم انسانهایی تربیت کنیم که مدیر عامل زندگی خود باشند.
این مدرس دانشگاه افزود: نگاه عمیق و کارشناسی به خانواده ها نشان داده که مشکلات فرزندان در بزرگسالی ثمره عدم تربیت صحیح و تشنج در خانواده ها می باشد.
وی با بیان اینکه تمامی کودکانی که امروز در اختیارما قرار دارند برای دوره ای موقت می باشند ، اظهار داشت : باید نگاهمان به تربیت این افراد به گونه ای باشد که در آینده بتوانند از عهده زندگی خود بدرستی بر آیند.
دکتر بهرام نژاد آموزش مهارتهای زندگی را شرط کافی برای داشتن زندگی سالم دانست و افزود: برای تربیت فرزندان آن هم در مراکز شبه خانواده که کودکان بالاترین رنج و دردها را متحمل شده اند باید قدرت تحمل و بردباریمان را افزایش دهیم.
گفتنی است  در این هم اندیشی مسایل چون مسایل ایمنی ،امنیتی ، تربیتی و قوانین و مقررات مورد بحث و بررسی قرا رگرفت و در پایان این دوره آموزشی جلسه پرسش و پاسخ نیز برگزار شد.